آموزش تبلیغات

اهمیت کارت ویزیت در چیست؟

انواع کارت ویزیت
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

ذکاوت در طراحی حرفه ای و خلاقانه کارت ویزیت

به ظاهر، کار ساده ای است، اغلب کسانی که کار چاپ و تبلیغات را شروع کرده اند از طراحی کارت ویزیت شروع کردند. کارت ویزیت، حکم سفیر شما را دارد. طراحی حرفه ای و خلاقانه کارت ویزیت، نتیجه اینکه کارت ویزیت شما دورانداخته شود یا نگهداری شود را تعیین می کند.

کانون های تبلیغاتی حرفه ای به طراحی کارت ویزیت از منظر اقتصادی نگاه نمی کنند بلکه آن را به عنوان نمونه کار خوب و راه کاری برای کشف مشتریان جدید تلقی می کنند. برای همین هم به آن اهمیت داده و یک کار حرفه ای و خلاقانه انجام می دهند.

با توجه به اینکه کانون های تبلیغاتی یکی از پرسوناهای اصلی مجموعه هدایای تبلیغاتی صدرا محسوب می‌شوند سعی کرده ایم به بخش ها و ظرایف کاری مهم شرکت های تبلیغاتی در قالب سلسله مقالات مرتبط با این حوزه، بپردازیم. لیست این مطالب را در انتهای این مقاله می توانید مشاهده کنید.

چرا به کارت ویزیت با وجود این همه فناوری نیاز داریم؟

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، خواه یک کسب و کار کوچک یک نفره یا یک شرکت بزرگ صد نفره، یا اگر در شرکتی مشغول به فعالیت می باشید، در هر صورت نیاز به معرفی خود و محصولاتتان به مشتریان جدید دارید.

روش های گوناگونی برای معرفی کسب و کار به دنیای خارج از آن وجود دارد که یکی از مهم ترین آن، استفاده از کارت ویزیت است. متاسفانه بسیاری از کسب و کارها شخصا وارد عمل شده و به طراحی کارت ویزیت می پردازند.

در حالی که اگر کارت ویزیت از طراحی خوبی برخوردار نباشد، نتیجه ای عکس برای شرکت به همراه خواهد داشت و مشتریان را از شما دور خواهد کرد.

بنابراین لازم است برای طراحی و چاپ کارت ویزیت به شرکت های تبلیغاتی معتبر و با تجربه و یا چاپخانه های مختص چاپ کارت ویزیت مراجعه نمایید تا بتوانند کارت ویزیت درخواستی را طبق نیاز شما طراحی و چاپ نمایند.

نکته مهم در طراحی کارت ویزیت ها خوانایی آن، حرفه ای و جذاب بودن می باشد تا بتوان از طریق آن شغل و حرفه شما را با مشتری در میان گذاشته و مشتریان در صورت نیاز به شما مراجعه نمایند.

ما در این مقاله قصد داریم چرایی اهمیت و تاثیر کارت ویزیت ها را بیان کنیم تا اگر تاکنون به دنبال تهیه کارت ویزیت شخصی نبوده اید، هر چه سریع تر به فکر طراحی کارت ویزیت مربوط به خود باشید.

کارت ویزیت چیست؟

7 دلیل نشان دهنده پر اهمیت بودن کارت ویزیت برای کسب و کارها

وجود کارت ویزیت برای تمامی کسب و کارها امری ضروری است. در واقع قابل لمس بودن کارت ویزیت ها، آنها را برای صاحبان کسب وکارها که علاقه زیادی به ارتباط های شخصی دارند، مفید کرده است.

همچنین ملموس بودن کارت ویزیت ها همراه با طراحی خلاقانه آنان باعث می شود مشتری ها کسب و کار را به خاطر بسپارند و در صورت نیاز به محصول یا خدماتی خاص، در ناخودآگاه خود کسب و کار شما را به یاد آورند.

اگر هنوز برای افزودن کارت ویزیت به استراتژی ها و ابزارهای بازاریابی خود فکری نکرده و به دنبال طراجی و چاپ کارت ویزیت کسب و کار خود نبوده اید، 7 دلیل زیر می تواند شما را ترغیب به استفاده از کارت ویزیت برای معرفی هرچه بیشتر کسب و کارتان به مشتریان آینده و بالقوه نماید.

1- عدم استفاده از موبایل هوشمند توسط بسیاری از افراد

در بسیاری از کشورها تحقیقات گسترده ای در ارتباط با میزان برخورداری افراد مختلف با رده سنی، تحصیلات و فرهنگ متفاوت از تلفن های هوشمند انجام شده است و نتیجه آن نشان می دهد که هنوز افراد بسیاری هستند که امکان استفاده از تلفن های هوشمند را به دلایل مختلف اعم از عدم توانایی در خرید یا عدم برخورداری از دانش کافی ندارند.

بنابراین لازم است برای اطلاع رسانی این افراد نسبت به خدمت و محصولات خود، تبلیغات منحصر به فردی انجام گیرد. در چنین مواقعی یک کسب و کار برای انتقال اطلاعات تماس شرکت خود نیاز به استفاده از روش های سنتی دارد که طراحی و چاپ کارت ویزیت می تواند در این بین از بهترین گزینه ها باشد.

2- مشروعیت بخشیدن به کسب و کار شما

به یاد داشته باشید که اکثر مشتریان بعد از برخورد و اطلاع از کسب و کار، قانونی بودن و مشروعیت کسب و کار را می سنجند. در صورتی که کارت ویزیت به صورت حرفه ای طراحی و چاپ شده باشد در چند ثانیه و به سرعت می تواند مشروعیت کسب و کار را به راحتی به مشتریان القا کند.

مشروعیت بخشیدن به کسب و کار به مشتری این اطمینان را می دهد که شما آماده همکاری با وی هستید و می تواند روی شما حساب باز کند. بنابراین در اسرع وقت با اطلاعات درج شده روی کارت ویزیت تماس گرفته و ارتباط برقرار می کند.

3- توسعه دادن روابط انسانی به واسطه کارت ویزیت

امروزه ارتباط و انتشار اطلاعات از طریق کانال های مجازی با سرعت بالایی انجام می گیرد که بسیار مفید بوده ولی در عین حال معایبی نیز به همراه دارد.

چرا که در این بستر هیچ راهی نیست که بتوان با اعتماد به دیگران گفتگو کرد. زیرا ارتباطات دیجیتال عناصر اصلی ارتباطات مانند علاقه، برقراری ارتباط چشمی و فشردن دست را در ذات خود ندارند. بنابراین برای رشد کسب و کار در بازار رقابتی امروزی، به چیزی فراتر از آن نیاز است.

دست به دست شدن کارت ویزیت یک روش برای برقراری روابط انسانی است. به ویژه این که یک روش عالی برای ادامه گفتگو و مذاکره با افرادی است که به خدمات و محصولات شما علاقه نشان داده اند.

استفاده از کارت ویزیت و تقدیم آن به مشتریان، برای ارتباط گرفتن با آنهایی که با ارتباط چشمی یا گفتگو های کوتاه جذب کرده اید، عالی هستند. بنابراین در ملاقات های حضوری خود به هیچ عنوان استفاده از کارت ویزیت را فراموش نکنید.

4- تسهیل کردن فرآیند شبکه سازی

بدیهی است که برقراری ارتباط با مخاطبان حرفه ای در هر گونه کسب و کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای شبکه سازی و برقراری ارتباط با دیگران چندین راه مثل مکالمه رو در رو، تماس تلفنی، ایمیل و حضور در شبکه های اجتماعی وجود دارد.

با این حال خیلی از مردم ترجیح می دهند تعامل رو در رو داشته باشند، چرا که این نوع تعاملات برای برقراری شبکه های با کیفیت و حرفه ای سودمندتر هستند.

در چنین حالتی هر فردی نیاز به وجود کارت ویزیت شخصی یا شرکتی دارد تا بتواند طی آن خود و کسب و کار را به مشتری نشان داده و ارتباط عمیق تری برقرار نماید و بدین وسیله بتواند راه ارتباطی آینده خود را به مشتری تضمین دهد.

همچنین وجود کارت ویزیت نشان می دهد شما برای هویت کسب و کار خود اهمیت قائل هستید. به میزانی که شبکه شما گسترش پیدا کند، فرصت های تجارتی نیز افزایش می یابد.

5- چهره یا هویت بخشیدن به برند شما

برای راه اندازی کسب و کار خود، برندینگ را در قالب یک استراتژی بلند مدت در نظر بگیرید. جالب است که بدانید برندیگ شامل هویت بصری نیز می شود. بنابرین کارت ویزیت می تواند یک ابزار مفید در این راستا و در جهت بهبود هویت برند شما باشد.

کارت ویزیت ها به صورت بصری هویت کسب و کار شما را نشان می دهند. به کسب و کار شما یک چهره می بخشند که در یاد مخاطب می ماند که شما چه کسی هستید و چه کاری یا چه خدماتی ارائه می دهید.

در صورتی که کارت ویزیت به درستی طراحی گردد، موثر واقع شده و پیام برند کسب و کار و نیز شخصیت و ارزش های کسب و کار را به مشتری القا می کند و نگرشی مثبت در مخاطبان نسبت به کسب و کار شما ایجاد می کند.

6- طراحی کارت ویزیت خلاقانه مانند تبلیغات موثر عمل خواهد کرد

خلاقیت در بازاریابی می تواند بیش از هر چیز، برند کسب و کار را به مخاطب و بازار هدف نشان دهد. توزیع کارت ویزیت های خلاقانه، راه شگفت انگیزی برای جلب توجه مردم است.

اگر کارت ویزیت های خلاقانه شما بتواند روی خواننده تاثیر بگذارد به راحتی در بین مردم دست به دست می شود و تمام تلاش شما برای جذب مشتری به واقعیت می پیوندد.

بنابراین سعی کنید تا جایی که امکان دارد از کارت ویزیت های خلاقانه برای نمایش بهتر کسب و کار خود استفاده نمایید. خلاقیت در طراحی نیاز به تجربه و بارها آزمون و خطا دارد.

بنابراین برای ایجاد خلاقیت در کارت ویزیت خود حتما به شرکت های تبلیغاتی و چاپخانه های با تجربه مراجعه نمایید تا بتوانند متناسب با نیاز شما، کارت ویزیت درخواستی را طراحی و چاپ نمایند.

طراحی کارت ویزیت

هدایای تبلیغاتی یک مکمل/جایگزین برای کارت ویزیت

یکی از تکنیک های ارائه کارت ویزیت و حتی یک روش مکمل/جایگزین برای ارائه کارت ویزیت، ارائه هدایای تبلیغاتی است. هدایای تبلیغاتی نظیر خودکار تبلیغاتی، پاوربانک تبلیغاتی، ماگ تبلیغاتی و یا هر کالای تبلیغاتی دیگری که به مشتریان داده می شود و بر روی آن لوگو و آدرس سایت یا تلفن کسب و کار درج شده حکم کارت ویزیت های جدید را دارد که بسیار هم در کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری

کارت ویزیت ها مانند گذشته یکی از ابزارهای قدرتمند بازایابی هستند. بسیاری از کسب و کارها در زمان های دیدار خود با مشتری اعم از داخل و یا خارج از شرکت، همایش ها، نمایشگاه ها و غیره با درخواست مشتری جهت دریافت کارت ویزیت مواجه می شوند. بنابراین بدیهی است که استفاده از کارت ویزیت در جوامع امروزی نیز بسیار رایج بوده و در راستای بهبود و تبلیغات کسب و کار بسیار موثر می باشد.

به یاد داشته باشید که خلاقیت در طراحی کارت ویزیت می تواند کسب و کار شما را از سایر رقبا متمایز نماید چرا که خاص بودن کارت ویزیت در ذهن مشتری ماندگار شده و تصور بهتری از شما را در ذهن مخاطب حک خواهد نمود. بنابراین نه تنها استفاده از کارت ویزیت در ملاقات های حضوری امری اجتناب ناپذیر می باشد، بلکه چگونگی طراحی آن و استفاده از خلاقیت در آن نیز می تواند در روند فعالیت و بهبود کسب و کار شما موثر واقع شود.

2 thoughts on “اهمیت کارت ویزیت در چیست؟

 1. مهدی گفت:

  خیلی ممنون لطفاً در این مورد مطلب بیشتری بگذارید.

  1. ادمین گفت:

   خواهش می کنم
   بله، در آینده باز هم مطالب جدید در این زمینه خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *