اصول کسب و کار

یک دفتر کار جادویی مخصوص حرفه ای ها

دفتر کار
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

من مدیر یک شرکت بازرگانی هستم و چند سالی است که با کار و تلاش خود و کارکنانم توانسته ام در حوزه کاری که فعالیت می کنم به موفقیت هایی دست یابم، تا جایی که اخیرا پیشنهادهای همکاری بسیار خوبی از طرف شرکت های بزرگ و معتبر دریافت کرده ام.

چند وقت پیش با مدیر یکی از این شرکت ها از طریق ایمیل و تلفن مذاکراتی داشتم و در ادامه برای گفتگوی بیشتر و شروع همکاری، قرار ملاقاتی ترتیب دادم و به دفتر این شرکت رفتم.

یک مذاکره سرنوشت ساز

از همان ابتدای ورودم، اولین چیزی که نظرم را به خودش جلب کرد، نام و نشان شرکت بود که بر روی دیوار نقش بسته بود و آدرس سایت و شعاری که در کنار نام و نشان شرکت خودنمایی می کرد. بله خودشان بودند، همان مشخصاتی که در سایت و ایمیل این شرکت دیده بودم.

از رنگ دیوار و سقف تا گلدان های گل و لوازم تحریر، همرنگ با نشان تجاری شرکت بودند. در هر سویی که می نگریستم، می توانستم نام و نشان شرکت را ببینم. لباس کارکنان، خودکار، تقویم روی میز، پد موس، فنجان چای، ساعت روی دیوار و همه و همه به من می گفتند که هم اکنون کجا هستم.

از شما چه پنهان با اینکه هنوز مذاکره با مدیر شروع نشده بود، احساس خوبی نسبت به همکاری با این شرکت داشتم و یک شرکت حرفه ای در حوزه فعالیت شان به نظر می آمدند.

چگونه ممکن است؟

خلاصه اینکه از آن روز به بعد، گوشه ای از ذهنم مدام مشغول سوال پرسیدن است و انگار دنیای جدیدی به روی من گشوده شده است. من هم علاقه مند شده ام تا بیشتر در مورد تاثیر استفاده از رنگ ها و نام و نشان تجاری در محیط کار بدانم و سر و سامانی به دفتر کارم بدهم.

راستش خیلی از تاثیر آن ها اطلاعی ندارم، اما تجربه حضور در شرکتی با این ویژگی، به من ثابت کرد که رنگ ها و نام و نشان تجاری در محیط کار، بی تاثیر نیستند.

من برای اینکه از قافله عقب نمانم و بتوانم قدم مثبتی در موفقیت بیشتر کسب و کارم بردارم، سری به منابع زدم تا ببینم استفاده از نام و نشان تجاری در محیط کار چه مزیت هایی می تواند داشته باشد. اگر شما هم مثل من کسب و کاری دارید بد نیست با این مزیت ها آشنا شوید.

پیشنهاد می کنیم مقاله روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن در ارائه هدایای تبلیغاتی را مطالعه فرمایید

تاثیر شگفت انگیز رنگ ها و آرم روی لوازم کار

حقیقت این است که تبلیغ فقط در تبلیغات تلویزیونی و چاپ بنر در شهر خلاصه نمی شود، می توان با کمک لوازم و ابزارهای مورد استفاده در محیط کار نیز، برند خود را تبلیغ و به افراد شناساند.

اگرچه من پیش از این تنها راهکار معرفی محصولات و خدمات شرکتم را تبلیغات تلویزیونی، اینترنت و محیط شهر می دانستم و برایم قابل درک نبود که یک خودکار و یا یک فنجان چای، چگونه ممکن است بین من و رقبایم فاصله ایجاد کند و در موفقیتم تاثیرگذار باشد.

اما می دانم که صاحبان کسب و کاری که آگاه هستند و هوشمندانه عمل می کنند، می دانند که حتی کوچکترین شیء در دفتر کار، می تواند بزرگترین تاثیر را در ذهن مشتری ایجاد کند.

توصیه می کنیم { سرمایه گذاری بر مشتری راهی ایمن برای حفظ کسب و کار } را مطالعه فرمائید.

در اینجا تعدادی از مزیت های این روش تبلیغاتی را برایتان توضیح می دهم:

این تبلیغات ارزان است

هزینه چاپ و نصب پوستر و آگهی با بودجه بسیاری از کسب و کارها، همخوانی ندارد. ضمن اینکه نصب این آگهی ها چه در سطح شهر و چه به شکل تبلیغات اینترنتی و تلویزیونی، مدت دار هستند و پس از اتمام مدت انتشار آگهی، برداشته می شوند.

اما هزینه چاپ نام و نشان تجاری شما روی خودکار و کاغذ و سایر لوازم دفتر کار، نه تنها هزینه کمی دارد بلکه همه این ها فضای تبلیغاتی مجانی برای شما هستند که دائم در معرض دید مشتریان قرار می گیرند و البته تاثیر آن کمتر از تبلیغات پرهزینه و بسیار گران مرسوم مثل تبلیغات تلویزیونی، اینترنتی و تبلیغات شهری نیست.

هدایای تبلیغاتی نفیسایجاد هویت و برندسازی

ایجاد هویت در یک حرفه، تنها با ثبت نام و نشان تجاری اتفاق نمی افتد، بلکه لازمه آن شناساندن و معرفی این نام و نشان به کسانی است که به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند.

برند تجاری شما هر چه بیشتر در معرض دید افراد باشد، بیشتر در ذهن آن ها تثبیت می شود و این یعنی وقتی صحبت از یک محصول یا ارائه یک خدمت می شود، بی درنگ نام و نشان کسب و کار شما در ذهن آن ها تداعی خواهد شد.

آگاهی دهنده

وقتی سرمایه گذاران یا مشتریان برای نخستین بار، پا به دفتر کار شما می گذارند، علاقه مند هستند تا در مورد کسب و کارتان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

بنابراین قبل از اینکه این افراد خودشان در مورد حرفه شما سوال کنند، شما خود این اطلاعات را در اختیارشان بگذارید. تمام اشیاء و ابزارهایی که در محیط کار شما هستند، می توانند این اطلاعات را منتقل کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله تعریف برند به زبان ساده و خودمانی را مطالعه فرمایید

کار حرفه ای

بله تعجب نکنید، استفاده از نام و نشان کسب و کار شما و رنگ های به کار رفته در آن، در دفتر کار، شما را در حوزه تخصص تان حرفه ای جلوه می دهد.

لوازم اداری حاوی برچسب نام و نشان کسب و کار شما، ناخودآگاه تصویر مثبتی در ذهن مشتری ایجاد می کند و در مقابل لوازم اداری بدون نام و نشان، پیام آماتور و غیرحرفه ای بودن را به مشتری القاء می کند، اگرچه ممکن است شما در حرفه تان آماتور نباشید و سال ها در حوزه کاری تان فعالیت داشته باشید.

ایجاد اعتماد

وجود نام و نشان تجاری و اطلاعاتی مثل آدرس سایت و شماره تماس روی اشیاء و لوازم و هم چنین استفاده از رنگ های هماهنگ با نشان تجاری در محیط کار، احساس اطمینان مشتریان و سرمایه گذاران را بیشتر می کند.  این احساس اطمینان، افراد را تبدیل به مشتریان وفادار شما می کند.

نظم و هماهنگی

استفاده از چند رنگ متناسب با رنگ های نشان تجاری در دفتر کار همراه با نام و نشان تجاری کسب و کار شما، به دفتر کارتان نظم و یکپارچگی می بخشد.

این هماهنگی و نظم، آرامش بخش و زیبایی آفرین است و نه تنها در تصمیم گیری مشتریان نقش مثبتی بر جای می گذارد، بلکه کارکنان نیز، کار در چنین فضایی را دوست دارند و بر عملکرد آن ها اثرگذار است.

قدم به قدم تا حرفه ای شدن

با خواندن مطالبی که برایتان نوشتم، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا این روش تبلیغاتی برای هر کسب و کاری مناسب است؟ یا اینکه برای اجرای این نوع روش تبلیغاتی، چه کاری باید انجام بدهید؟

کسب و کار من!

فرقی نمی کند چه نوع کسب و کاری دارید و در چه زمینه ای فعالیت می کنید. حتی یک مغازه نانوایی هم داشته باشید، شما می توانید از این روش برای معرفی و شناساندن کسب و کارتان استفاده کنید و به رونق هرچه بیشتر آن کمک کنید.

ممکن است در وهله اول برایتان کار مسخره ای به نظر بیاید و تصور یک نانوایی که از این نوع روش تبلیغاتی استفاده می کند، خنده دار است. اما اگر واقعا خواهان توسعه کارتان هستید و می خواهید متمایز از رقبا باشید، این یک روش عالی و کم هزینه است.

هدایای تبلیغاتی خلاقانهچگونه قدم اول را بردارم؟

با وجود مزیت های بی شمار و قابل توجه برای استفاده از نام و نشان کسب و کار روی اشیاء و لوازم محیط کار، به کارگیری این روش تبلیغاتی، چندان کار سختی نیست.

حتی در ابتدای کار لازم نیست نام و نشان تجاری برای خودتان ثبت کنید. فقط کافی است که کسب و کار شما برای خود یک اسم داشته باشد و اگر از یک گرافیست بخواهید نشانی برای شما طراحی کند، بهتر است.

پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت بین برند و برندینگ چیست؟ را مطالعه فرمایید

لیستی متنوع از لوازم دفتر کار

حالا به اشیا و وسایلی که در محیط کار استفاده می کنید، دقت کنید و تعدادی از وسایلی که فکر می کنید برای چاپ نام و نشان تجاری کسب و کارتان مناسب هستند، را یادداشت کنید.

ممکن است برخی وسایل مثل گلدان گل و یا ساعت دیواری در محیط کار شما نباشد، اما خوب است که در لیست خود بنویسید. چرا که این نوع وسایل ضمن اینکه در زیبایی دفتر کارتان تاثیر می گذارند، به این دلیل که همیشه در معرض دید مشتریان قرار می گیرند، برای چاپ نام و نشان تجاری، مناسب هستند.

هدیه بدهید

ضمن اینکه می توانید روی اشیاء و وسایل محیط کار خود نام و نشان تجاری حرفه تان را داشته باشید، شما می توانید برای جلب رضایت مشتریان، در مناسبت هایی به آن ها هدیه بدهید و چه بهتر که این هدایا حاوی نام و نشان کسب و کار شما باشند.

اگر برای کسب و کار خود، در اینترنت سایت دارید، می توانید در جشنواره ها و مسابقاتی که برای مشتریان اینترنتی خود تدارک می بینید، جوایز خود را همراه با نام و نشان کسب وکارتان در نظر بگیرید.

چاپ نام و نشان تجاری

شما حتی می توانید آدرس سایت و سایر مشخصات مثل شماره تلفن، آدرس ایمیل و شبکه های اجتماعی خود را برای چاپ روی محصولات، در نظر بگیرید. این کار کمک می کند تا افراد بتوانند شما را راحت تر پیدا کنند.

لازم نیست محصولات را بخرید و سپس برای چاپ نام و نشان تجاری روی آن ها، اقدام کنید. شما با سفارش از سایت صدراگیفت می توانید محصولات دلخواه خود را همراه با نام و نشان تجاری و اطلاعات دیگر سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *