آموزش تبلیغات

خلاقیت در ارائه هدیه راه حلی آسان برای موفقیت کمپین تبلیغاتی

خلاقیت در تبلیغات
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

هدایای تبلیغاتی در اصل خود گوشه‌ای از خلاقیت علم تبلیغات و بازاریابی را دارند و شاید همه‌ی ما با این قابلیت هدایای تبلیغاتی آشنا شده باشیم. اما این اصطلاح هدایای تبلیغاتی خلاقانه دیگر چیست؟

جوابی که عموما ارائه می‌شود این است که خب این هدایا از بقیه خلاقیت بیشتری دارند. اما در این حالت سوال پیش می‌آید که این خلاقیت کجاست و از چه چیزی ناشی می‌شود؟

شاید بهتر باشد برای جواب دادن به این سوال یک سفر تاریخی برویم و شما را با یک ابزارساز در قرن 4 میلادی آشنا کنیم.

در آن زمان شکار در قسمت‌های جنگلی آسیا بسیار همه گیر شده بود و شکارچیان زیادی از این راه امرار معاش می‌کردند. یک ابزارساز که در کار ساخت وسایل کشاورزی مثل بیل و مواردی از این دست بو، دست به کار جالبی زد.

او برای اینکه مشتریانش اغلب شکارچی بودند و کار کشاورزی نیز انجام می‌دادند همیشه یک هدیه در نظر می‌گرفت. به طور مثال اگر کسی یک بیل می‌خرید به او تعدادی تیر که با پرهای عجیب و غریب تزئین شده بودند هم هدیه می‌داد تا بتواند با آن شکار کند.

در ابتدا بسیاری این کار او را بیهوده می‌دانستند، اما بعدها فهمیدند که اشتباه می‌کردند. پس از مدتی او آنقدر ثروتمند شد که کار ساختن ابزار کشاورزی را کاملا کنار گذاشت و تا آخر عمر برای وقت‌گذرانی به شکار می‌رفت.

کسی چه می‌داند شاید شروع فلسفه‌ی هدایای تبلیغاتی خلاقانه از همین داستان باشد. اما کاری که این ابزارساز انجام داد یک هدیه‌ تبلیغاتی ساده نبود، بلکه یک هدیه‌ی تبلیغاتی شگفت انگیز بود و نشان می‌داد که با توجه به شرایط و مشتریانش این هدایا را انتخاب کرده بود.

در حال حاضر هم برای بسیاری از کسب و کارها چنین خلاقیتی لازم است تا خود را از رکود بازار نجات دهند. ما در مجموعه صدراگیفت هم همین نتیجه گیری را داریم که خلاقیت در هدایای تبلیغاتی به شدت مربوط به مشتری و نیاز اوست تا خلاقیت معنی پیدا کند.

زندگی خلاقانه،‌ دنیای شور و اشتیاق

زندگی در ذات خودش با خلاقیت آمیخته است و همینکه ما روزهای متفاوتی را می‌گذرانیم، کارهای متفاوتی انجام می‌دهیم، دوستان تازه‌ای پیدا می‌کنیم، کتاب خوبی می‌خوانیم و مواردی از این دست همگی ناشی از خلاقیت در زندگی ما هستند.

اما گاهی بهتر است مقدار این خلاقیت را بیشتر کنیم و تصمیمات آگاهانه‌ای بگیریم که در زندگی ما تاثیرگذار باشند و بتوانند راهی نو به ما نشان دهند. بازاریابی و فروش کالا‌ها و محصولات برای کسب و کار شما چیزی به جز خلاقیت و ابتکار نیست و پیشنهاد ما به شما این است که اگر کسب و کاری دارید، یا کار می‌کنید و خدماتی انجام می‌دهید از عنصر خلاقیت در زندگی‌تان بهره ببرید.

خلاقیت در صحبت کردن، خلاقیت در نگاه کردن و در نهایت خلاقیت در زندگی کردن. این شاید بهترین راه برای ادامه‌ی مسیر زندگی باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله ضرورت خلاقیت در کانون های تبلیغاتی را مطالعه فرمایید

چرا می‌گوییم هدایای تبلیغاتی شگفت انگیز؟

در ابتدای متن هم اشاره شد که این مفهوم هدایای تبلیغاتی شگفت انگیز از کجا شکل می‌گیرد و اصولا چرا به چنین هدایایی، هدایای شگفت انگیز می‌گوییم. شاید با چند مثال بتوان به راحتی این مفهوم را ملموس‌تر کرد.

یکی از هدایای تبلیغاتی خلاقانه، گلدان تبلیغاتی می‌باشد، اما به نظر شما چه چیزی باعث شده است که این گلدان یک هدیه‌ی تبلیغاتی خلاقانه محسوب شود؟ یک گلدان چه ویژگی‌هایی دارد که خلاقیت آن را به اثبات برساند؟

اول اینکه گلدان به دلیل زیبایی آن همیشه در محیط کار یا محیط خانه در جایی قرار می‌گیرد که در دید عموم باشد و زیبایی آن روی محیط تاثیر بگذارد.

یکی از جذابیت‌های آن شکل عجیب و پویای آن است و معمولا در نگاه اول نظر بقیه را به خود جلب می‌کند. تراریوم تبلیغاتی همیشه در محیط حضور دارد و کارکرد زمانی آن بسیار زیاد است.

فکر کنم همین مواردی که گفته شد برای اثبات خلاقانه بودن آن کافی باشد. زیبایی شرط اساسی در تبلیغات و بازاریابی است و می‌تواند بیشتر از هر چیز دیگری بر مخاطب تاثیر بگذارد.

اینکه تبلیغ شما تا چه زمانی در دسترس عموم می‌باشد نیز بسیار مهم است و گلدان تبلیغاتی با توجه به اینکه مدت زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد این مورد را نیز به راحتی برآورده می‌کند.

تازه گلدان تبلیغاتی به دلیل سایر ویژگی‌هایش نظیر رنگ‌های متنوع و شکل عجیب و غریب آن نیز تاثیر بسیار زیادی بر ذهن مخاطب دارد.

هدایای تبلیغاتی جدیدچند هدیه‌ی تبلیغاتی خلاقانه

برای اینکه بیشتر با این هدایا آشنا شوید چند مثال دیگر و نام بردن از تعدادی از آن‌ها شاید بتواند بسیار کارگشا باشد.

فیوز کارت تبلیغاتی، بادبزن تبلیغاتی، پازل تبلیغاتی و گلدان فانتزی تبلیغاتی و مواردی از این دست می‌توانند به نوعی تبلیغات در زمینه‌ی هدایا باشند. یکی از شاخص‌های مهمی که در هر یک از این‌ها به چشم می‌خورد نحوه‌ی استفاده از آن‌ها و میزان تاثیرگذاری آن‌ها برای فرد موردنظر است.

یک پازل می‌تواند ساعت‌ها یک فرد را به خود درگیر کند و بارها از حل این معما لذت ببرد. یا بادبزن می‌تواند در یک روز گرم تابستان مقداری حال شما را بهتر کند و چه چیزی بهتر از اینکه با یک بادبزن بتواند مقداری از این گرما را تحمل کند.

همانگونه که می بینید، محصولات بسیار ساده مثل بادبزن یا گلدان هم می توانند بر اساس نوع طراحی تبدیل به محصولات خلاقانه شوند.

هدایای چرمهدایای تبلیغاتی خلاقانه‌ی خلاقانه‌تر

سخت تر شد. نه؟ شاید باورتان نشود اما در اوج خلاقیت نیز می‌توان خلاق بود. اما در مورد هدایای تبلیغاتی این چگونه امکان پذیر است؟ قبل‌تر گفتیم که هدایای تبلیغاتی در ذات خود خلاقیت دارند و مطمئنا کسی که اولین بار به فکرش رسیده به مشتریانش هدیه تبلیغاتی بدهد بسیار خلاق و باهوش بوده است. بعد از آن در مورد اینکه یک هدیه چگونه می‌تواند خلاقانه‌تر باشد بحث کردیم و انواع هدایای مختلف را برای این مورد مثال زدیم.

پیشنهاد می کنیم مقاله انتخاب هدیه مناسب برای کسانی که دوست شان داریم را مطالعه فرمایید

اما حالا سوال این است که چگونه هدایای تبلیغاتی خلاقانه را خلاقانه‌تر کنیم؟

این دیگر به شما بستگی دارد. باید موقعیت و مشتری خود را شناسایی کنید و متناسب با آن عمل کنید. اگر این کار را انجام بدهید می‌توانید به قول معروف رگ خواب مشتری ها را بدست آورید و آن‌ها را درگیر کنید.

توصیه می کنیم مقاله { مصرف کننده و مشتری زمین تا آسمان با هم فرق دارند } را مطالعه فرمائید.

یک جمله‌ی مهم در این زمینه این است که میزان تاثیرگذاری شما بر یک فرد زمانی مشخص می‌شود که شخص موردنظر متوجه شود چقدر برای او وقت گذاشته اید.

این وقت گذاشتن به نحوی ارزش گذاشتن به شخص موردنظر می‌باشد و اگر در حوزه‌ی کسب و کار دست به چنین کاری بزنید قطعا نتایج بسیار فوق‌العاده‌ای از آن خواهید گرفت و این می‌تواند اولین خلاقیت شما در این زمینه باشد.

اما هنوز تمام نشده همچنان می‌توانید خلاقیت داشته باشید، در اوج خلاقیت می‌توانید خلاقیت به خرج بدهید و موفق‌تر شوید پس شاید نیازی نباشد اینجا لیستی از خلاقیت‌های ممکن را ارائه دهیم.

بهتر است همین الان فکر خود را به کار بیندازید و متناسب با کاری که انجام می‌دهید یک خلاقیت در کسب و کار خود ایجاد کنید. خلاقیت‌های نظیر نحوه ارائه هدیه، خلاقیت در بسته بندی هدیه، خلاقیت در موقعیت مکانی ارائه هدیه و…

خلاقیت یک بمب است

اگر دقت کرده باشید در جهان، افراد خلاق که کاری خلاقانه انجام داده‌اند یا اختراعی کرده اند و نبوغی در یک زمینه به کار بسته باشند، همیشه سر زبان‌ها بوده‌اند.

از داوینچی با آن نقاشی‌های فوق‌العاده‌اش گرفته تا ادیسون در الکتریسیته و انیشتین در فیزیک و زها حدید در معماری و بسیاری افراد دیگر تنها به خاطر کارهای خلاقانه و نوآورانه توانسته اند نام خود را در تاریخ ثبت کنند.

شما هم می‌توانید با هزینه کم، هدایای خلاقانه و نوآورانه ای را تهیه و کمپین تبلیغاتی موفق داشته باشید. ما در مجموعه هدایای تبلیغاتی صدراگیفت سعی خواهیم کرد تمام امکاناتی که برای اجرای طرح‌های خلاقانه‌ی خود دارید را برایتان فراهم کنیم تا بتوانید در زمینه‌ی بازاریابی و تبلیغات حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشید و از این طریق نام و برند خود را در لیست خلاق‌های بازاریابی قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم مقاله یک دفترکار جادویی مخصوص حرفه ای ها را مطالعه فرمایید

نتیجه

تا می‌توانید خلاقیت به خرج دهید. زندگی خوب و شاد بر پایه‌های خلاقیت می‌چرخد و با خلاقیت می‌توانید هر روز حرف‌ تازه‌ای برای گفتن داشته باشید و از این نظر می‌توانید برای ادامه‌ی مسیر هر روز با چیزهای تازه‌ای مواجه شوید.

برای کسب و کار نیز خلاقیت یک اصل اساسی است و بدون خلاقیت عملا موفقیت چندانی شکل نمی‌گیرد. سعی کنید از این شاخصه در کسب و کار خود و علی‌الخصوص در زمینه‌ی بازاریابی و تبلیغات استفاده کنید و منتظر نتایج درخشان‌ آن باشید.

پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت آدم موفق با یک آدم معمولی در تصمیم گیری است را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *