آموزش تبلیغات

اقلام اداری راه حلی مناسب برای تبلیغات استارت آپ ها

اقلام اداری
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

تجربه سالیان زیاد فعالیت در زمینه تهیه و توزیع اقلام تبلیغاتی به ما ثابت کرده است که انتخاب هدیه با وجود اینکه ساده به نظر می رسد از سختی و پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است.

این موضوع زمانی که محدودیت‌های ما بیشتر هستند نظیر زمانی که ما در ابتدای چرخه عمر کسب و کار هستیم یا به قول امروز‌ی‌ها استارت‌آپ هستیم، بیشتر نمود پیدا می‌کند.

یکی از مشکلاتی که استارتاپ‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، انتخاب رویکرد مناسب از بین هزاران روش بازاریابی است. شاید در گذشته این امر آسان‌تر بود، اما با ورود اینترنت و مفاهیمی مانند بازاریابی محتوایی و سئو، دست صاحبان کسب و کار نوپا بازتر و انتخاب مشکل‌تر شده است.

معمولا مشاورهای کسب و کار، استفاده از ظرفیت‌های اینترنت را بخاطر هزینه کم‌تر، دوام بیشتر و تحلیل بهتر پیشنهاد می‌دهند، اما نباید از این نکته غافل شد که هنوز برخی از روش‌های سنتی نیز تاثیر به سزایی در جذب و حفظ مشتری دارند.

اقلام تبلیغاتی یکی از این روش‌های سنتی است که هنوز هم کاربرد خود را در برنامه بازاریابی کسب و کارهای مختلف، از دست نداده است. 52 درصد از افرادی که هدیه تبلیغاتی دریافت کرده‌اند، نظرشان درباره آن کسب و کار مثبت شده است و 50 درصد از آنان، از هدیه تبلیغاتی بطور مرتب استفاده کرده‌اند. این آمار می‌گوید که هدایای تبلیغاتی می‌تواند ابزار مناسبی برای بازاریابی شرکت یا استارتاپ شما باشد.

فواید استفاده از محصولات تبلیغاتی

چرا باید از محصولات تبلیغاتی برای پیشبرد کسب و کارمان استفاده کنیم؟ مگر چه مزیت‌هایی نسبت به بازاریابی محتوایی، پخش تراکت، تبلیغات تلویزیونی و… دارد؟

پیشنهاد می کنیم مقاله چگونه برای کسب و کار خود برند بسازیم؟ را مطالعه فرمایید

به رسمیت شناخته می‌شوید

اغلب، به رسمیت شناخته شدن یکی از اهداف کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. چطور می‌توان هم با رقبا جنگید و هم در ذهن مشتریان بالقوه و کنونی ماندگار شد؟

مهم‌ترین روش این است که در بازاریابی خود خلاقیت داشته باشید. اقلام تبلیغاتی یک ابزار ساده برای افزایش آگاهی از برند کسب و کار کوچک شما است؛

برای مثال، یک هدیه مناسب را برای مشتریان بالقوه خود شخصی‌سازی می‌کنید و به او هدیه می‌دهید. او هرروز هدیه را می‌بیند و نام و لوگوی شما را به یاد می‌آورد. پس همیشه در صدر افکار مشتریانتان قرار دارید.

هدایای تبلیغاتی خلاقانه

تاثیر بالا، هزینه کم

وقتی بودجه اندکی در اختیار داشته باشیم، تصمیم‌گیری درباره فعالیت‌های بازاریابی دشوار می‌شود. باید به این نکته توجه داشت که کدام فعالیت بازاریابی، به نسبت هزینه خود، بازدهی بالاتری دارد.

هدایای تبلیغاتی با قیمت کم و تاثیر زیاد و بلند مدت، گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری شما است. یادتان باشد: یک هدیه ساده، روش بسیار خوبی برای افزایش وفاداری مشتری است.

جایگزینی برای کارت ویزیت

با اینکه کارت ویزیت همیشه یک منگنه با ارزش برای کسب و کار است، اما هدایای تبلیغاتی می‌توانند نام و اطلاعات کسب و کار شما را با روشی خلاقانه و سرگرم‌کننده به مخاطب برسانند.

به جای دادن یک کارت ویزیت خالی به مشتری بالقوه، آن را به همراه یک هدیه تبلیغاتی جالب به او بدهید. اگر یک شرکت کامپیوتری دارید و یک دستگاه کامپیوتر یا لپ تاپ به مشتری می فروشید، کارت ویزیت خود را با یک فلش مموری کارتی به او بدهید.

در معرض دید هستید

وقتی صحبت از بازاریابی به میان می‌آید، چیزی که باید در ذهن داشته باشید، قرار گرفتن در معرض دید است. چگونه می‌توانید شرکت و فعالیت‌هایتان را بدون صرف پول زیاد، جلوی دید مشتری قرار دهید؟

ساده است: ببینید مشتریانتان چه چیزهایی را بیشتر نزدیک خود نگه می‌دارند. یک لیوان تبلیغاتی به راحتی این هدف را برای شما محقق می کند.

پلتفرم قدرتمند بازاریابی

برنامه‌های کمپین بازاریابی شما چگونه به نظر می‌رسد؟ بیایید آزمایش کنیم: بین خوردن پیتزا در هر روز و خوردن غذاهای مختلف در روزهای مختلف، کدام را انتخاب می‌کنید؟

پیتزا، غذای بسیار خوشمزه‌ای است، اما فکر می‌کنم اکثر شما گزینه متنوع دوم را انتخاب می‌کنید. این اصل می‌تواند در کسب و کار پیاده شود. گرچه داشتن محصولات تبلیغاتی بسیار خوب است، اما استفاده از روش‌های متنوع دیگر هم برای برند کردن کسب و کار شما بسیار مهم است.

پیشنهاد می کنیم مقاله مبانی اصولی طراحی کمپین تبلیغاتی موفق را مطالعه فرمایید

روش‌های استفاده از رویکرد اقلام تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک

اگر واردشدن به این مسیر برای شما کمی گنگ است، یا هیچ ایده خاصی برای استفاده از اقلام تبلیغاتی برای ترویج کسب و کار خود ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های ساده زیر استفاده کنید.

هدیه دادن به اعضای شرکت

کارمندان باید بزرگترین طرفداران شما باشند. اگر کارمندان تیشرت تبلیغاتی شما را هرروز بپوشند، تبلیغ‌کننده خوبی برای شرکت خواهند بود. این شکل از بازاریابی می‌تواند بسیار موثر باشد.

اطمینان حاصل کنید که کارمندان درک مناسبی از محصولات و شیوه‌های بازاریابی آن داشته باشند. در این صورت، هنگامی که مشتریان از آن‌ها درباره شرکت جویا شوند، می‌توانند مانند یک فروشنده خوب رفتار کنند.

محصولات تبلیغاتی می‌تواند انگیزه خوبی برای فروشندگان شما باشد. برای مثال، اگر یکی از فروشندگان شما بتواند مقدار معینی از محصولات را به فروش برساند، هدیه‌ای ویژه در کنار حقوق به او بدهید تا انگیزه‌اش برای ادامه کار افزایش یابد. اگر به فروشندگان برتر شرکت، هدیه بدهید، مطمئنا آن‌ها از طرفداران دو آتیشه شما خواهند شد.

در تهیه اقلام تبلیغاتی که مخصوص کارکنان خودتان هستند، باید دقت بیشتری به خرج بدهید و مبلغ مضاعفی را هزینه کنید. این روش، در طولانی‌مدت بازتاب بسیار ملموسی دارد و تصویر برند شما را در ذهن دیگران ارتقاء می بخشد.

هدیه‌ دادن در رویدادهای مختلف

رویدادهای مختلفی در طول سال برگزار می‌شود که نمایشگاه‌ها، سمینارها، نشست‌های مطبوعاتی و روابط عمومی و رویدادهایی که خود کسب و کار برگزار می‌کند یا اسپانسر می‌شود، از مهم‌ترین آن‌ها هستند.

نمایشگاه

در نمایشگاه‌ها، هدایای تبلیغاتی کمک می‌کند بیشتر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار بگیرید و در نتیجه فرآیند احتمال تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل افزایش می‌یابد.

خودکار تبلیغاتی، کیف تبلیغاتی یا فلش مموری تبلیغاتی باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان به مشتری کسب و کار تبدیل شوند و درآمد دلخواه صاحب آن را تولید کنند. به موارد ارزان‌تر فکر نکنید. در عوض، روی اقلام منحصربفرد و سفارشی مانور دهید.

یک نکته که به تجربه به آن رسیده‌ایم:

سعی کنید مسابقه کوتاهی را طراحی کرده و در ازای پیروز شدن در مسابقه، به بازدیدکنندگان جایزه دهید. پیوندی که به این صورت بین شما و مشتری ایجاد می‌شود، به مراتب محکم‌تر از زمانی است که بازدیدکننده به غرفه شما بیاید و هدیه رایگان را از روی میز بردارد.

نشست مطبوعاتی

رویدادهای روابط عمومی به شرکت کمک می‌کند تا شهرت شرکت را کنترل کنند و مطمئن شوند تصویر برند حفظ شده است. در اینگونه رویدادها، کسب و کار می‌تواند با هدایای تبلیغاتی خاص روی افرادی تاثیر بگذارد که پتانسیل بالایی برای تبلیغ آن کسب و کار دارند.

این کار را در رویدادهای تیم‌سازی مانند همفکری نیز می‌توانید انجام دهید. چون اینگونه افراد هم از کسانی هستند که تاثیر قابل توجهی روی اقشار مختلف مردم دارند.

رویدادهای روابط عمومی کمتر در کشور ما جایگاه دارند و اجرا می شوند اما چیزی که هم اکنون باب شده است و ترند رو به رشدی هم دارد دورهمی های کسب و کارهاست. دورهمی هایی که اغلب پوشش خبری می شوند (حداقل از طریق دنیای مجازی).

پیشنهاد می کنیم مقاله چگونگی برگزاری یک ایونت موفق را مطالعه فرمایید

رویداد مخصوص شرکت

اینجا دیگر محل و جولانگاه کسب و کار و نیروهای آن است. محور رویداد، افراد رویداد و سخنرانان همه به نفع شما هستند، زیرا کسب و کار شما اسپانسر آن‌ها است.

با اینکه می‌توانید از همه روش‌های بازاریابی در این رویداد استفاده کنید، اما محصولات تبلیغاتی هم کاربرد بسیار زیادی در یادآوری و تاثیر گذاری رویداد روی شرکت‌کنندگان دارد.

هدایای تبلیغاتی مدیریتی

هدیه دادن به مشتریان

مشتریان، کالاهای رایگان را دوست دارند. تیشرت ‌های سفارشی، کیف‌ های تبلیغاتی، خودکار یا ماگ محبوبیت بالایی نزد مشتریان دارند. اگر آن‌ها محصول یا خدمت را دوست داشته باشند، از بزرگترین طرفداران شرکت شما می‌شوند. اگر این مشتریان، طرفدار و مروج کسب و کار شما شوند، بازگشت سرمایه قابل توجهی را تجربه می‌کنید.

هوای مشتریان را در فضای آنلاین نیز داشته باشید. دنبال‌کنندگان کسب و کار شما در شبکه‌های اجتماعی، طرفداری از شما را انتخاب کرده‌اند، پس از آن‌ها قدردانی شایسته‌ای به عمل بیاورید. بسیاری از آن‌ها حتی مایلند تا برای دریافت محصولات رایگان، با یکدیگر به رقابت بپردازند.

رویکرد هدایای تبلیغاتی در برنامه بازاریابی شما، نقش مهمی در افزایش وفاداری مشتریان دارد. به این صورت که شما از آن‌ها بخاطر استفاده از محصول یا خدمتتان قدردانی می‌کنید، سپس آنان خوشحال می‌شوند و همیشه به یاد شما می‌مانند.

اقلام تبلیغاتی حتی می‌توانند در فرآیند فروش هم استفاده شوند. فروشنده شرکت در حال بستن قرارداد است، در همین حین یک محصول تبلیغاتی را به عنوان یادگاری به مشتری می‌دهد؛ با این کار به مشتری یادآوری می‌شود که چرا شرکت شما بهترین گزینه برای او است.

چه نوع محصولاتی مناسب کسب و کار شما است؟

محصولاتی که برای ترویج کسب و کار خود انتخاب می‌کنید، نباید گران قیمت یا پر زرق و برق باشند. خصوصا در این اوضاع اقتصادی، باید بتوانید با محصولات و روش‌های ارزان قیمت بازاریابی گلیم خود را از آب بیرون بکشید. در ادامه، محصولاتی را که احتمالا مناسب پلن مارکتینگ شما هستند، معرفی می‌کنیم.

مگنت تبلیغاتی

تعجب نکنید، منظورمان صفحات آهن ربایی است که بر روی یخچال متصل می‌شوند. می‌توانید روی آهن رباهای ارزان قیمت، تمام اطلاعات ضروری خود را از قبیل نام کسب و کار، آدرس، شماره تلفن و وبسایت درج کنید. تا زمانی که آهن ربا، توان ربایشی خود را از دست ندهد و روی یخچال بماند، کسب و کار شما هم در ذهن مخاطب خواهد ‌ماند.

خودکار تبلیغاتی

شاید در نگاه اول، خودکار وسیله غیر قابل استفاده‌ای در برنامه بازاریابی شما به نظر برسد، اما می‌تواند به عنوان یک محصول تبلیغاتی، نقش مهمی را ایفا کند. هرکسی از خودکار استفاده می‌کند، پس می‌توانید مطمئن باشید که مخاطب شما را به راحتی فراموش نمی‌کند.

ماگ قهوه

برای کسانی که قهوه جزو لاینفک زندگی حرفه‌ایشان است، ماگ یا فنجان سرامیک با نقشی جذاب روی آن، هدیه باشکوهی به حساب می‌آید. اینگونه افراد، معمولا هر صبح یک فنجان قهوه می‌نوشند، پس نام و اطلاعات کسب و کار شما هم روزی یک بار در معرض دید آنان قرار می‌گیرد.

تقویم

کاغذ گلاسه با کیفیتی را در نظر بگیرید که روی آن ماه‌های سال به همراه نقشی از صورت فلکی‌های مختلف، قرار دارد. این تقویم بسیار زیبا، تقریبا هرروز استفاده می‌شود و نام کسب و کار شما را در فضای محل کار یا  خانه طنین انداز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *