آموزش تبلیغات

آژانس تبلیغاتی؛ مسیری درست برای رشد کسب و کارها

آژانس تبلیغاتی
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

تاریخچه آژانس های تبلیغاتی

به دلیل گذار از چاپ سنتی به اینترنت، که باعث ایجاد فناوری‌های جدید برای ارائه کارآمدتر و دقیق‌تر تبلیغات به مشتریان شده است، تبلیغات در طی چند دهه گذشته تغییر زیادی کرده است.

قبل از پیدایش شرکت‌های تبلیغاتی به معنای امروزی، شرکت‌هایی وجود داشتند که صرفاً به خرید و فروش جایگاه‌های تبلیغاتی با یک حاشیه سود مشخص می‌پرداختند و هیچ مسئولیتی در تولید محتوا، برنامه‌ریزی و مدیریت کمپین‌ها نداشتند.

درواقع، برندها آژانس‌های تبلیغاتی را برای تولید تبلیغات تلویزیونی و اجرای تبلیغات چاپی در مجلات، روزنامه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی استخدام می‌کردند. اما امروزه، بسیاری از آژانس‌ها با استفاده از مجموعه فناوری‌های تبلیغاتی و بازاریابی، کمپین‌های آنلاین را ایجاد، اداره و مدیریت می‌کنند. این نوع آژانس‌ها به عنوان آژانس‌های تعاملی، رسانه‌ای یا دیجیتال نیز شناخته می‌شوند.

پیشنهاد می کنیم مقاله 5 عامل موفقیت یک آژانس تبلیغاتی را مطالعه فرمایید.

اولین شرکت تبلیغاتی در سال ۱۷۸۶ توسط ویلیام تیلور در لندن افتتاح شد. پالمر اولین شخصی بود که ایده شرکت‌های تبلیغاتی را به آمریکای شمالی برد.

شرکت او برای جایگاه‌های تبلیغاتی مجموعه‌ای از بهترین روزنامه‌های آمریکا و کانادا مشتری پیدا می‌کرد. آن‌ها جایگاه‌های تبلیغاتی روزنامه‌ها را برای مدت طولانی و با قیمتی کمتر خریداری می‌کردند و سپس با حاشیه سود به مشتریان می‌فروختند.

شرکت‌های تبلیغاتی زیادی تا سال ۱۹۰۰ با همین مدل شروع به کار کردند. در سال ۱۸۹۲، شرکت تبلیغاتی N. W. Ayer & Son شروع به ارائه خدماتی مثل تولید محتوا، برنامه‌ریزی و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی کرد. این شرکت برای کمپانی‌های بزرگ آمریکایی کمپین‌های تبلیغاتی موفقی طراحی و اجرا کرد.

پیشنهاد می کنیم مقاله مبانی اصولی طراحی کمپین های تبلیغاتی را مطالعه فرمایید.

آژانس تبلیغاتی چیست؟

یک آژانس تبلیغاتی، که اغلب به عنوان یک آژانس خلاق از آن یاد می‌شود، شرکتی است که خدمات مرتبط با ایجاد، برنامه‌ریزی و مدیریت تبلیغات را ارائه می‌دهد؛ اما ممکن است روش‌های دیگری از تبلیغات و بازاریابی را برای مشتریان خود در نظر بگیرد.

آژانس‌های تبلیغاتی به طور کلی مستقل هستند، شرکتی مستقل که به برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرای تبلیغات و بازاریابی برای سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌پردازد.

شرکت‌های تبلیغاتی به دو صورت می‌توانند به فعالیت‌های‌شان ادامه دهند: یا به صورت تخصصی در یک زمینه و شاخه خاص فعالیت کنند یا در تمام زمینه‌ها به فعالیت و ارائه خدمات بپردازند و از تمام شاخه‌های تبلیغاتی در فرایند تبلیغات‌شان استفاده کنند.

شرکت تبلیغاتی با استفاده از تحقیقات انجام‌شده و نیروهای خلاق، باتجربه و متخصص در این زمینه در تلاش است که بهترین برنامه تبلیغاتی را متناسب با نوع کسب‌ و کار مشتری ارائه دهد تا مشتری بتواند در کوتاه‌ترین زمان بهترین نتیجه را بگیرد.

بهترین آژانس تبلیغاتی

چرا یک آژانس تبلیغاتی برای رشد مشاغل مهم است؟

صاحبان مشاغل به خوبی می‌دانند که بازاریابی و تبلیغات برای موفقیت و رشد شرکت‌شان بسیار مهم است. اما چگونه یک آژانس تبلیغاتی می‌تواند به شما کمک کند؟

آیا می‌دانید از کجا شروع کنید؟ اگر خلاق نباشید چه می‌شود؟ یک آژانس تبلیغاتی در بهترین حالت (برای کمک به مشاغل) به عنوان تسهیل‌کننده برند شما فعالیت می‌کند.

آن‌ها کی هستند؟

یک آژانس تبلیغاتی متولد شده است تا تبلیغاتی را ارائه دهد که هیجان‌انگیز، منسجم و خوش‌فکر باشد و به شما در رسیدن به مشتریان بالقوه خود کمک کند.

آژانس‌ها مانند خیاطانی هستند که طرح اولیه را طراحی می‌کنند و سپس آن را به مشتری خود تحویل می‌دهند. آژانس‌های کارآزموده‌ تمام تلاش خود را برای فروش محصولات یا خدمات به مشتریان خود انجام می‌دهند.

آژانس‌های تبلیغاتی، گروهی از متخصصان هستند که با یک هدف مشترک همکاری می‌کنند تا بتوانند به تجارت شما برای رسیدن به هدف‌تان کمک کنند.

یک آژانس تبلیغاتی با خدمات کامل تمام انرژی خود را نه‌تنها در ساخت یک برند، بلکه در ایجاد تقاضا برای محصول و خدمات مشتریان خود به شیوه‌ای هیجان‌انگیز از طریق هنر خلاقانه و استراتژی‌های منحصربه‌فرد بازاریابی قرار داده است. در اینجا، اهداف مشترکی وجود دارد که هر آژانس تبلیغاتی آن را ایفا می‌کند:

 • ایجاد یک آگهی تبلیغاتی براساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده از محصول
 • انجام تحقیقات عمیق در مورد محصول و خدمات و واکنش‌های مشتری
 • برنامه‌هایی برای تبلیغ محصول از طریق رسانه‌های اجتماعی

همه مشاغل می‌توانند محصول و خدمات خود را در رسانه‌های اجتماعی یا هر سیستم عامل دیگر تبلیغ و چاپ کنند و همچنین می‌توانند حساب خود را به‌طور مستقل مدیریت کنند.

اهمیت آژانس‌های تبلیغاتی برای رشد مشاغل

چشم‌انداز منحصربه‌فرد

شناخته شدن شرکت شما در داخل و خارج یک کار خارق‌العاده است، اما تنها این برای رشد کسب و کار شما کافی نخواهد بود. شرکت‌های تبلیغاتی با ایجاد یک چشم‌انداز به تجارت شما برای رسیدن به معاملات بزرگ‌تر کمک خواهند کرد.

مقرون‌به‌صرفه

در صورت تهیه راه‌حل‌های تبلیغاتی رسانه‌های دیجیتال و به همراه پیشنهادات منظم، همکاری با آژانس‌های تبلیغاتی مقرون به صرفه است. از این طریق، آژانس تضمین می‌کند که شما به یک راه‌حل جامع بازاریابی و تبلیغات دسترسی خواهید داشت.

علاوه‌براین، شما می‌توانید به متخصصان سطح بالا در زمینه تبلیغ شغل خود دسترسی پیدا کنید. بهترین چیز برای دستیابی به یک آژانس تبلیغاتی این است که وقتی شما آن‌ها را می‌خواهید، در دسترس هستند.

یک شرکت مستقل

آژانس تبلیغاتی، یک شرکت مستقل است با افرادی که در زمینه‌ها و تکنیک‌های مختلف بازاریابی و تبلیغات فعالیت می‌کنند. آن‌ها کارشناسانی هستند که حرفه خود را وقف هنر و صنعت کرده‌اند.

این گروه دارای گنجینه‌ای از تجربه در مواجهه با انواع مختلف مشتری و کمپین هستند. یک آژانس تبلیغاتی اطمینان حاصل می‌کند که شما با کارشناسانی که بر اساس تجربه آن‌ها بهترین کار را برای تجارت شما ارائه می‌دهند، در ارتباط هستید.

ارزش زمان

صاحب مشاغل ارزش زمان را درک می‌کنند و امکان ندارد که زمان مناسب برای تجارت را نادیده بگیرند. یک آژانس تبلیغاتی، تبلیغات و کمپین‌های مختلف بازار را بررسی و در زمان مناسب ارائه می‌کند.

مجموعه جدید ارتباطات

یکی از مهم‌ترین مزایای استخدام یا کار با آژانس تبلیغاتی این است که مشاغل به منظور دستیابی به مجموعه جدیدی از ارتباطات که در حال حاضر با آن آژانس تبلیغاتی کار می‌کنند، دسترسی پیدا می‌کنند. آن‌ها با راهکارهای مختلف بازاریابی شرکت‌های مختلف آشنا می‌شوند و حتی ممکن است در آن صنعت بیشتر شناخته شوند.

هنر خلاق

توسعه یک برند آسان نیست. این موضوعی است که بسیاری از مشاغل با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. آژانس‌های تبلیغاتی با تجربیات و دانش تخصصی خود، تبلیغات و کمپین‌هایی را ایجاد می‌کنند که ضمن ایجاد آرم، هویت برند، نام‌های تجاری، آگاهی تجاری ایجاد می‌کنند.

آژانس‌ها همچنین با ارائه تجزیه و تحلیل زمان واقعی بازار هدف و مخاطبان خود، مزایایی را به تجارت شما ارائه می‌دهند و با ردیابی تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی در پایان روز، میزان اثرگذاری تبلیغات موثر را رصد می‌کنند.

مدیریت مالی

هر کسب و کاری باید مدیریت مالی شایسته‌ای داشته باشد. بااین‌حال، آژانس‌های تبلیغاتی با محدودیت‌های مختلف مالی با مشاغل مختلف کار می‌کنند. دانش و تجربه‌ای که آن‌ها اعمال می‌کنند، بهترین نوع تجارت خاص است که به بیشترین میزان دسترسی بینندگان کمک می‌کند.

آژانس‌های تبلیغاتی به دلایلی حضور دارند، آن‌ها یک تیم ممتاز از متخصصان حرفه‌ای هستند که می‌دانند چه کاری انجام می‌دهند، با اعتماد به آن‌ها و اقدامات آن‌ها با کمپین‌های بازاریابی، شما می‌توانید بر مهارت‌های اصلی خود متمرکز شوید.

یک آژانس تبلیغاتی می‌تواند در دستیابی به نرخ‌های رشد بالاتر به شرکت شما کمک کند – چیزی که برای آن اشتیاق دارید. اجازه دهید آژانس‌های تبلیغاتی، فعالیت‌های بازاریابی شما را به دست گیرند و تجارت‌تان را پرورش دهند.

آژانس های تبلیغاتی

عوامل اصلی انتخاب آژانس تبلیغاتی

فرایند انتخاب آژانس تبلیغاتی پس از تعریف اهداف کسب‌وکار و بودجه تخصیص‌داده‌شده، تهیه لیستی از آژانس‌های تبلیغاتی حرفه‌ای، برای ارزیابی و انتخاب مناسب‌ترین آن‌هاست.

چندین گزینه برای آماده‌سازی یک لیست مناسب برای فرآیند انتخاب بنگاه تبلیغاتی موفق وجود دارد. از طریق شناسایی مشتریانی که تجربه کار با آژانس‌های تبلیغاتی را دارند و یا استفاده از موتورهای جستجو، مانند جستجوی عبارت “بهترین آژانس تبلیغاتی در تهران”.

زمانی که فهرستی از آژانس‌های تبلیغاتی بالقوه را تهیه کردید، عوامل اصلی برای تضمین موفقیت انتخاب آژانس تبلیغاتی شما وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • سطح تجربه آژانس در برنامه‌ریزی و مدیریت تبلیغات موفق در بازارهای هدفمند و سکوهای تبلیغاتی انتخابی
 • پرتفولیوی آژانس تبلیغاتی از کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی موفق برای مشتریان در زمینه‌های مرتبط با حوزه کاری شما
 • هزینه ارائه خدمات و راه‌حل‌های تبلیغاتی ارائه شده “پیشنهاد آژانس” در مقایسه با بودجه اختصاص یافته و بازده مورد انتظار سرمایه گذاری
 • الزامات پرداخت آژانس در مقایسه با تنظیمات برگزیده و موقعیت مالی تجاری شما
 • تجربه، خلاقیت، نوآوری، مجموعه مهارت‌ها و ظرفیت تیم آژانس حرفه‌ای اختصاص یافته
 • اعتبار آژانس تبلیغاتی و بررسی مشتریان قبلی و فعلی در دایرکتوری‌های تجاری یا آژانس‌ها یا سایر سیستم عامل‌های دیجیتال مانند کانال‌های رسانه‌های اجتماعی
 • استراتژی آژانس تبلیغاتی و رویکرد برنامه‌ریزی و مدیریت تبلیغات با ارائه راه‌حل‌های جایگزین و پشتیبانی
 • ثبات آژانس “دوره کار طولانی‌تر = آژانس‌های معتبرتر”
 • اندازه آژانس در مقایسه با اندازه مشاغل شما “آژانس‌های کوچک همه نوع مشتری را پشتیبانی ویژه می‌کنند”
 • اگر ترجیح می‌دهید چندین جلسه چهره به چهره برگزار کنید، نزدیکی محل آژانس مهم است.
 • تصور کلی در مورد چگونگی حرفه‌ای بودن هر آژانس در فهرست کوتاه پس از برقراری ارتباط اولیه از طریق تماس، ایمیل یا یک جلسه
 • شفافیت آژانس با نتایج عملکرد برای کمپین‌های تبلیغاتی قبلی

پیشنهاد می کنیم مقاله 7 گام اساسی برای اجرای کمپین های تبلیغاتی را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *