آموزش تبلیغات

تبلیغات، ساده اما همراه همیشگی تجارت

تبلیغات اثربخش
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

با پیشرفت تجارت در دنیا، تبلیغات نیز پیشرفت بسیاری کرد. تمامی شیوه‌های تبلیغاتی از گذشته تا به امروز همگام با دنیای تجارت، حرکت رو به جلو داشته است. در این مقاله به بررسی شیوه‌های گوناگون تبلیغاتی می پردازیم و به‌صورت ویژه، قابلیت‌ها و ارزش هریک از آنان را مورد کنکاش قرار می‌دهیم.

انواع تبلیغات

اگر بخواهید به گذشته تبلیغات و انواع آن در طول زمان بپردازید، باید زمان بسیار زیادی صرف شود. اما قصدمان بر آن است تا به بهترین شیوه ممکن، انواع تبلیغات را معرفی کرده و از تبلیغاتی متداول و پایدار بیشتر سخن بگوییم.

تبلیغات اینترنتی یا دیجیتال

یکی از جدیدترین متدهای موجود در دنیا که به سرعت در حال گسترش است، استفاده از بستر اینترنت است. در این روش که خود، به چندین روش گوناگون تقسیم می‌شود؛ تمامی کسب و کارها به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم به تبلیغ خدمات و کالاهای خود می‌پردازند.

یکی از نکات مهم در این شیوه، عدم آسیب‌رسانی به طبیعت در راستای اهداف تبلیغی است. شما با یک جستجوی ساده در دنیای اینترنت به بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی نیز می‌رسید که خدمات گوناگون خود را به نمایش گذاشته‌اند. از شیوه‌های سنتی گرفته تا روش‌های دیجیتال تبلیغاتی در این فضا برای مشاهده کاربران موجود است.

یکی دیگر از محاسن این روش، در دسترس بودن همیشگی آن است. به این‌صورت که اگر شخصی، زمان و فرصت مناسب برای مشاهده یا دقت در یک آگهی را نداشته باشد؛ به‌راحتی می‌تواند، زمانی دیگر و در هرمکانی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند و آگهی مورد نیاز خود را مورد بررسی قرار دهد.

چاپ، یادگاری گذشته تا امروز

روش چاپی، سابقه‌ای بسیار طولانی داشته و از قدیمی‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. این شیوه به دلیل تمایز با روش‌های اولیه و امکان ثبت توضیحات مناسب، یکی از محبوب‌ترین روش‌ها بوده است. جالب است بدانید که این شیوه، همچنان دارای محبوبیت است و امروزه در کشور‌ ما مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می‌گیرد.

در روش چاپی گزینه‌های گوناگونی وجود دارد که در ادامه توضیح داده می‌شود. یکی از موارد قدیمی و پرکاربرد این مدل از تبلیغات، چاپ در نشریات و مجله‌های گوناگون بود. در این شیوه براساس نیاز هر شرکت یا برند، اقدام به چاپ تصویر یا متن در یکی از موارد ذکر شده، می‌کردند.

این چاپ، با توجه به اندازه‌ درخواستی و صفحه مورد نظر هر برند، از قیمت‌های گوناگونی برخوردار بوده است. البته در این روش که همچنان یکی از شیوه‌های مطلوب و محبوب به شمار می‌رود، تبلیغات باید به‌صورت متناوب چاپ شود تا تاثیر مناسب را روی مخاطب داشته باشد.

بروشور یکی از روش‌های محبوب چاپی

از گزینه‌های چاپی دیگر می‌توان بروشور را نام برد. بروشور که آن‌ هم، همچنان بسیار محبوب و مورد استقبال است، برای بسیاری از کسب و کارها مفید خواهد بود. البته این شیوه بیشتر برای کسب و کارهای کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد و برندهای بزرگ، تمایل به روش‌های دیگر را دارند. روش‌هایی مانند تبلیغات دیجیتال، بیلبورد تبلیغاتی و… که تاثیری مانا و پایدارتر را بر مخاطب دارد.

تبلیغات رادیویی و تلویزیونی

این مدل از تبلیغات با پیدایش رادیو و تلویزیون پدیدار شده و همیشه همراه آنان ماند. شاید امروزه تصور مشاهده یا شنیدن برنامه‌ای تلویزیونی یا رادیویی بدون پخش آگهی، برای هر شخصی سخت باشد. اما باید بدانیم که این شیوه هم در طول زمان تغییر کرده و به این محبوبیت دست پیدا کرده است. امروزه درآمد اصلی و گاهی تنها درآمد شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی از پخش آگهی‌های صوتی و تصویری است.

به‌همین دلیل، سازندگان این‌گونه تبلیغات و صاحبان شبکه‌ها در تلاشی مداوم هستند تا خلاقیت و نوآوری را در تبلیغات خود داشته باشند. مطمئنا اگر این روش بخواهد به شیوه‌ای ثابت بماند، با تمام جذابیت‌هایی که دارد و میزان مخاطبان بی‌شمارش، از گردونه رقابت خارج خواهد شد.

تبلیغات محیطی

تعریف ساده‌ از این روش، مشاهده هرگونه تبلیغ خارج از محیط خانه یا محل کار شما است. تمامی مواردی که بر بیلبوردها مشاهده می‌کنید یا حتی اتومبیل و قطارهای شهری که روی بدنه آنان انواع آگهی نقش بسته است، در این دسته قرار می‌گیرند.

در سال‌های گذشته، مدلی جدیدتر از این‌گونه تبلیغات به‌وجود آمده است. تلویزیون‌های شهری بزرگ که در حال پخش انواع تیزر هستند، یکی از جدیدترین روش‌های تبلیغات محیطی به شمار می‌روند. البته باید دقت نمود که این شیوه هم به‌صورت ترکیبی است و با دسته‌بندی‌های دیگر، نقاط مشترک خواهد داشت.

اگر به دقت در این روش‌ها نظر کرده باشید، شباهتی نهفته در تمامی این شیوه‌ها خودنمایی می‌کند. این شباهت پنهان، عدم ارائه خدماتی در قبال انجام تبلیغات است. در همه آن‌ها، اطلاعاتی به مخاطب ارائه می‌شود تا در نهایت موجب خرید کالا یا خدمات از شرکتی شود. اما در روند مشاهده یا پذیرش، هیچ منفعتی برای بیننده ایجاد نمی‌شود. در حدود یک قرن پیش، اولین گام‌های متفاوت برای ارائه خدمت به افراد و انجام تبلیغ به‌صورت هم‌زمان برداشته شد.

هدایای تبلیغاتی

این روش قدمتی در حدود یک قرن دارد. از اولین هدیه تبلیغاتی که در زمان خود جزو هدایای جدید به شمار می‌آمد تا امروز، جهش‌های چشم‌گیری در این صنعت اتفاق افتاده است. ولی هدایا همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه داده و با هر تغییری، شاهد هدایای جدید بوده‌ایم.

خالی از لطف نیست که بدانید، اولین هدیه توسط اولین رئیس جمهور آمریکا اهدا شده و آن هم یک دگمه بوده است. اما هدایای جدید پا به عرصه گذاشته تا به امروز که شاهد تغییرات بنیادی در این شیوه جذاب هستیم.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در بالا هم به آن اشاره شده، خدمتی‌ است که با این شیوه ارائه می‌شود. به عنوان مثال، ارائه کلاه تبلیغاتی، شاید در نگاه اول خدمت خاصی نباشد؛ اما در لحظه‌ای که این هدیه به دست مخاطب می‌رسد، قابلیت‌هایش پدیدار می‌شود.

این‌که مخاطب ما از این کلاه در چه زمانی استفاده کند، بهترین خدمات برای اوست. دقیقا در لحظه‌ای که این خدمات را به‌صورت رایگان از شما دریافت کرده، بیشترین تاثیر مثبت را در نگرش این فرد نسبت به برند شما خواهد داشت.

در دنیای امروز، هدایای جدید تبلیغاتی بسیاری وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. انتخاب این هدایا نیز تخصص خاصی بوده، که نیاز به دانش و تجربه بالایی دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای تهیه چنین هدایایی، همکاری با شرکت های با تجربه در این زمینه است.

هدایای تبلیغاتی صدرا

شاید در گذشته استفاده از هدیه به‌عنوان تبلیغات کاری ساده بود؛ اما امروزه استفاده از چنین محصولاتی نیاز به آگاهی درباره بسیاری از موارد دارد. باید اعتراف کرد که انتخاب چنین مواردی به تخصصی خاص بدل شده است.

اما استفاده از هدایای تبلیغاتی صدرا، کمکی بزرگ برای رفع چنین مشکلی است. شرکت صدراگیفت با سابقه‌ای درخشان در این صنعت، تمامی احتیاجات یک برند را فراهم کرده است. اگر شما نیاز به هدیه‌ای خاص دارید یا می‌خواهید گستره وسیعی را تحت پوشش قرار دهید و هدیه‌ای مناسب‌تر مانند کلاه تبلیغاتی را مدنظر قرار داده‌اید، انتخاب چنین محصولاتی در میان هدایای تبلیغاتی صدرا امری آسان است.

نکاتی مهم برای انتخاب هدایای جدید تبلیغاتی

برای آنکه بتوانید، بهترین نتیجه را از انتخاب‌تان به‌دست بیاورید، کافی است مواردی را رعایت نمایید. نخست انتخاب صحیح طیف اصلی مخاطبان است. شما باید بدانید که حجم اصلی مخاطبان‌تان چه کسانی هستند.

در گام دوم، شناخت نیاز این افراد دارای اهمیت بالایی است. اگر مخاطبان‌تان نوجوانان باشند و زمان تبلیغات شما در فصل گرما باشد، بدون شک استفاده از کلاه تبلیغاتی بهترین انتخاب است. حال می‌تواند این انتخاب برای طیف دیگری از مخاطبان مناسب نبوده و به‌عنوان مثال از پاور بانک استفاده کرد.

در کنار شناخت مخاطب و یافتن نیاز او، استفاده از تجربیات و دانش این کار نیز اهمیت بالایی پیدا می‌کند. برای دست‌یابی به چنین دانشی یا باید اقدام به آموزش و تجربه‌اندوزی کنید یا آنکه به کارشناسان این حوزه مراجعه کرده و از مشاوره آنان استفاده کنید.

در آخرین مرحله، انتخاب محصولی با کیفیت مطلوب و ماندگار در کنار قیمت ارزان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. برای چنین انتخابی، همان‌طور که اشاره شد، شرکت صدراگیفت یکی از بهترین شیوه‌ها است.

در پایان باید بر مفید بودن هدایای تبلیغاتی تاکید دوباره کرده و تفاوت بسیار آن را در ارائه خدمات همراه با تبلیغات گوشزد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *