آموزش تبلیغات

5 عامل موفقیت در آژانس تبلیغاتی

5 عامل موفقیت در آژانس تبلیغاتی
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

هر نوع کسب و کاری اعم از کوچک و بزرگ، استارت آپ ها، شرکت های خدماتی یا فروش و غیره، با توجه به استراتژی کسب و کار خود و اهداف کوتاه مدت یا بلند مدتی که در نظر دارند، ممکن است به همکاری با یک آژانس تبلیغاتی نیاز داشته باشند.

یک شرکت تبلیغاتی در بهترین حالت ممکن و در صورتی که تخصص لازم برای هدایت یک پروژه تبلیغاتی را داشته باشد، می تواند به عنوان اهرمی جهت توسعه کسب و کارها فعالیت داشته و تاثیر بسزایی در پیشرفت آنها داشته باشد.

طبق بررسی ها و مقایسات صورت گرفته بین پروژه های موفق و ناموفق انجام شده توسط چندین گروه تبلیغاتی ، یک کانون تبلیغاتی می بایست دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد تا بتواند پروژه محول شده به خود را مطابق با خواسته مشتری و چه بسا فراتر از آن به سرانجام رساند.

توصیه می کنیم { چطور برای کسب و کار خود برند بسازیم؟ } را مطالعه فرمائید.

ویژگی های یک آژانس تبلیغاتی موفق

ماهیت کلی تمامی آژانس های تبلیغاتی یکسان است. در واقع طبق مشاهدات صورت گرفته بین چندین آژانس تبلیغاتی به این موضوع پی بردیم که تمامی آنان خدمات مشابهی ارائه داده، مجموعه مهارت های یکسانی داشته و یک هدف مشترک را دنبال می کنند.

 اما علت برتری یک گروه تبلیغاتی نسبت به دیگران چیست؟ چه عواملی باعث بالا رفتن جایگاه یک کانون تبلیغات نسبت به همکاران خود می شود؟

در اینجا به 5 ویژگی مهم و منحصر به فرد که باعث پیشرفت یک شرکت تبلیغاتی شده و آن را نسبت به دیگران متمایز می کند اشاره می کنیم.

  • کارکنان با مهارت و ارتباط بالا

توانایی برقراری ارتباط با مشتریان و حفظ آن، یکی از مهم ترین عوامل برای پیشرفت یک شرکت تبلیغاتی می باشد. برقراری ارتباط به طور موثر به این معنی است که تیم تبلیغاتی، ایده ها و خواسته های مشتری را شنیده و آن را درک کند. سپس آن ها را تبدیل به استراتژی تبلیغاتی نماید تا بتواند در نهایت با مخاطب و هدف مورد نظر مشتری ، ارتباط برقرار نماید.

یک تیم کاری خوب می بایست از ابتدای کار تا انتها، مشتری را در جریان روند کاری خود قرار داده و موثر بودن یا نبودن روشی را در حین انجام کار به وی توضیح دهید. در این مرحله در صورتی که روند کاری تیم تبلیغاتی با نیاز مشتری مغایرت داشته باشد امکان تغییر روند و تطابق سازی آن وجود دارد.

به یاد داشته باشید یک گروه تبلیغاتی خوب تمام تلاش خود را انجام می دهد تا در پروژه محول شده به خود، شکست نخورد، در حالی که یک تیم موفق و درجه یک، فراتر از دیگران عمل کرده و تلاش می کند تا برند مشتری را در رتبه یک بین رقیبان خود قرار دهد.

در کنار ارتباط بین تیم و مشتری، ارتباط بین اعضاء تیم نیز بسیار مهم می باشد. همکاری بین اعضاء، مکمل بودن نقش ها در تیم، و در کنار آن بهره بردن از استعداد ها و توانایی های متفاوت در تیم می تواند نقش بالایی در موفقیت تیم و پروژه داشته باشد.

کارکنان با مهارت

  • صداقت و مهارت در حل چالش ها

طبیعتا هرچه میزان تجربه یک شرکت تبلیغاتی بیشتر بوده و در پروژه های بیشتری به موفقیت و یا شکست رسیده باشد، در برگزاری کمپین های تبلیغاتی کمتر دچار مشکل شده و در صورت بروز مشکل نیز با تجربه و مهارت بالاتری به رفع آن ها می پردازد.

انجام دادن کمپین های تبلیغاتی در سطح گسترده و در بستر آنلاین و آفلاین برای کسب و کارها اعم از بزرگ و کوچک، راحت نبوده و همیشه با موفقیت همراه نیست. بنابراین توانایی حل مشکل و تصمیم گیری در زمان های بحرانی یکی از عوامل مهم در موفقیت یک آژانس تبلیغاتی می باشد. یکی از عواملی که باعث می شود کمتر با مشکلات سر و کار داشته باشید، استفاده از جدید ترین متدهای بازاریابی و تبلیغاتی می باشد مثل هدایای تبلیغاتی خلاقانه و هدایای تبلیغاتی نفیس.کمپین تبلیغاتی

همچنین صداقت، یک عامل مهم در جذب مشتری است. بنابراین در صورتی که در طول پروژه با مشکلات کوچک و بزرگی مواجه بودید، حتما مشتری را در جریان بگذارید تا مشتری با اعتماد کامل تر و بیشتری نسبت به شما بتواند در صورت نیاز ، پروژه دیگری را نیز به دفتر تبلیغاتی شما بسپارد.

  • حضور پایدار در فضای آنلاین

حضور آنلاین در عصر دیجیتال، امری ضروری بوده و یکی از عوامل موفقیت برای هر کسب و کار می باشد. به طور کلی شرکت های تبلیغاتی به دلیل ماهیت کار خود در فضای مجازی حضور دارند؛

اما در صورتی که حضور آنان مستمر و پر رنگ باشد، می توانند جایگاه خوبی بین رقیبان خود پیدا کنند و در بین کاربرانی که به دنبال استفاده از خدمات شرکت های تبلیغاتی هستند بیشتر دیده شوند.

استفاده از محتوای با ارزش، خود یک عامل مهم جهت حضور پایدار در فضای آنلاین می باشد. محتوای قدرتمند نوشته شده در وبسایت های کانون تبلیغاتی می تواند به راحتی مشتریان را جذب نموده و در نهایت منجر به عقد قرارداد پروژه شود.

بدین منظور لازم است قبل از هر اقدامی، یک استراتژی محتوایی مناسب برای وبسایت خود داشته باشید تا به وسیله آن بتوانید در مسیری منظم و اصولی قدم بردارید.

همچنین محتوای منتشر شده در وبسایت یک شرکت تبلیغاتی می بایست به گونه ای باشد که داستان مشتری را بازگو نموده و مشتریان با درک درست آن، بتوانند جذب گروه تبلیغاتی شوند. همچنین محتوای جذاب می تواند باعث بازاریابی دهان به دهان توسط مشتریان گردد که این امر خود باعث پیشرفت یک کسب و کار می گردد.

خلاقیت، توانایی اجراء

  • خلاقیت، توانایی اجراء و تعهد

از آنجا که ماهیت کلی آژانس های تبلیغاتی یکسان می باشد، خلاقیت یک مجموعه و دفتر تبلیغاتی باعث برجسته شدن آن نسبت به رقیبان خواهد بود. یک مجموعه خلاق شامل افرادی است که برای افکار و ایده های خود حد و مرز نداشته و با ایده های خلاقانه خود، تیم را به چالش می کشند.

یک ایده تازه و خلاقانه بیش از هر عامل دیگری می تواند مشتری را جذب دفتر تبلیغاتی شما نماید. بنابراین در انتخاب کارکنان خود دقت نمایید و افرادی را برای انجام کمپین های تبلیغاتی در نظر بگیرید که بتوانند از افکار و ایده های خلاقانه در طراحی و اجرای پروژه ها بهره ببرند. این افراد اصولا و ذاتا خلاق و ایده پرداز بوده و برای هر مساله چندین بعد در نظر می گیرند.

باید توجه داشت در بسیاری از موارد، همان مقدار که صحبت راجع به ایده ها بسیار هیجان انگیز می باشد، طراحی و اجرای آن بسیار دشوار است. بنابراین بعد از اجرای طوفان فکری بین تیم می بایست با در نظر گرفتن تمامی شرایط و به دور از رویا پردازی جهت طراحی و اجرای ایده جدید تصمیم گیری نمود.

 تمامی این روند با دانش و تجربه یک گروه تبلیغاتی همسو بوده و در صورت بهره بردن از دانش و آگاهی کافی می توان نیازهای مخاطب و برند را شناسایی، و بر اساس آن خلاقانه ترین ایده را پیشنهاد و در نهایت به تصویب رساند تا علاوه بر این که امکان عملی شدن توسط تیم تبلیغاتی را دارا باشد، بتواند باعث بهبود جایگاه برند مورد نظر و افزایش فروش آن شود.

به میزانی که یک آژانس تبلیغاتی نسبت به کار پذیرفته شده متعهد تر باشد، امتیاز وی در این بازار گسترده و پر مخاطب بیشتر بوده و مشتریان در صورت رضایت از پروژه نهایی و رسیدن به هدف مدنظر خود، از طریق معرفی و بازاریابی دهان به دهان به طور غیر مستقیم باعث جذب مشتریان بیشتر و پیشرفت کانون تبلیغاتی شما خواهند شد.

توصیه می کنیم { برند چیست به زبان ساده و خودمانی} را مطالعه فرمائید.

5- توانایی تجزیه و تحلیل داده ها

  • توانایی تجزیه و تحلیل داده ها

یک شرکت تبلیغاتی می بایست توانایی جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آن ها را برای اجرایی نمودن انواع پروژه داشته باشد. یک آژانس تبلیغاتی موفق می داند که برای رسیدن به جایگاه بالاتر بین رقبا می بایست از تجربیات خود در پروژه های گذشته، نهایت استفاده را ببرد.

بدین منظور لازم است از نیروی متخصص جهت تجزیه و تحلیل داده ها در انواع پروژه ها، بررسی روند کمپین و استراتژی تبلیغاتی، نتیجه گیری از بازخورد و رفتار کاربران، برخوردار باشد تا بتواند آمار و نتایجی که از کمپین های تبلیغاتی خود به دست می آورد، در پروژه های جدید نیز از آنها استفاده کند.

شرکت های بزرگ بر خلاف شرکت های کوچک به بخش تحقیق بازار اهمیت فراوان می دهند. در حالی که بخش تحقیق، امری ضروری برای هر گونه کسب و کار به ویژه در شروع کار می باشد تا بتوان از طریق آن داده هایی واقعی مبتنی بر رفتار کاربران، گرایشات بازار و غیره به دست آورد و در هنگام طراحی استراتژی بازاریابی از آن ها استفاده نمود.

سخن آخر

همان گونه که گفته شد هدف نهایی تمامی آژانس های تبلیغاتی یکی می باشد. در حالی که بعضا بسیاری از ما تنها نام تعدادی از این دسته از شرکت ها را به خاطر سپرده ایم.

چرا که چنین دفاتر تبلیغاتی توانسته اند با روش های خلاقانه خود، استفاده از نیروهای مجرب، استفاده از تکنیک ها و استراتژی های بازاریابی مطابق با متد روز، استفاده از عواملی برای جذب و نگهداری مشتری، همچون استفاده از هدایای تبلیغاتی نظیر فلش مموری تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی، تی شرت تبلیغاتی، تخفیف های ویژه روی پروژه هایی خاص و غیره، درصد بیشتری از مشتریان و بازار هدف را به سمت خود جذب نمایند.

بنابراین لازم است برای رسیدن به جایگاهی والا در بین رقبای خود نسبت به 5 عامل مهمی که در این مقاله ذکر شد هوشیار بوده و تا حد توان خود از آنها در کسب و کار و پیشرفت کانون تبلیغاتی تان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *