آفتابگیر هدیه ای ارزشمند برای مشتریان اتومبیل سوارتان

2

آفتابگیر خودرو

آفتاب بعضی وقت‌ها واقعا اذیت‌کننده است. خانه‌های قدیمی معمولا حایلی داشتند که به صورت مورب جلوی پنجره قرار می‌گرفت تا نور خورشید مستقیما به داخل خانه نتابد. هنوز هم خیلی از خانه‌ها و کلبه‌ها از این روش استفاده می‌کنند. از همان قدیم الایام به این حایل‌ها آفتابگیر می‌گفتند. اما زمان زیادی است که خودروها وارد دنیای انسان‌ها شده‌اند. خودروهایی که در قسمت جلو، عقب و کناره‌ها شیشه دارند. خب حالا چگونه از تابش مستقیم نور خورشید به داخل ماشین جلوگیری کنیم؟

ماشین خود را دوست دارید و به سلامتی آن اهمیت می دهید؟

اگر جواب شما به این سوال خیر است. همین الان خواندن این متن را متوقف کنید و ماشین خود را به داخل یک دره هل بدهید. اما اگر ماشین خود را دوست دارید با ما بمانید. اما چرا این سوال را پرسیدیم؟

سال گذشته که با خودرو به دل جاده زدیم و رفتیم سمت اهواز، چون فراموش کرده بودیم چادر ماشین را با خود ببریم معمولا ماشین ما هم بدون هر محافظی جلوی تابش آفتاب می‌ماند و ما هم داخل شهر می‌گشتیم. به قول یکی از بچه‌ها، ظهرهای اهواز چند درجه از جهنم سردتر است و ماشین من هم همانطور جلوی نور مستقیم خورشید می‌ماند.

حدس بزنید چه اتفاقی افتاد؟ پلاستیکی که در قسمت عقبی ماشینم بود کاملا ذوب شده بود و چند وسیله‌ی تزئینی کوچک پلاستیکی هم که داخل ماشین داشتم کاملا نابود شدند. تازه قسمتی از داشبورد ماشین هم کاملا رنگ‌رفتگی داشت.

بگذریم و به سوال خودمان برگردیم. آیا ماشین خود را دوست دارید؟ اگر اینطور است شما به یک آفتابگیر نیاز دارید تا جلو این اشعه‌ها و حرارت مستقیم خورشید را بگیرید. آفتابگیر خودرو در اندازه‌های مختلف برای نصب بر روی شیشه‌های ماشین وجود دارد که به راحتی جلو اشعه‌ی خورشید را می‌گیرند و از آسیب دیدن خودرو یا اذیت شدن سرنشینان جلوگیری می‌کنند. اما اینجا بحث در مورد آفتابگیر تبلیغاتی است.

در مورد آفتابگیر تبلیغاتی چه می‌دانید؟

باز هم یک سوال. این بار این سوال را از صاحبان کسب و کارها می‌پرسیم. چرا؟ چون این صاحبان کسب و کارها هستند که برای ارتقاء و گسترش کسب و کارشان هدایای تبلیغاتی را برای مشتریان و مخاطبان خود تدارک می‌بینند. در مورد آفتابگیر تبلیغاتی چه می‌دانید؟

آفتابگیر تبلیغاتی دقیقا مثل آفتابگیرهای معمولی است با این تفاوت که شما این آفتابگیرها را به افراد خاصی که مدنظر دارید هدیه می‌دهید. می‌توانید روی این آفتابگیرها نام برند یا شرکت و کمپانی خود را هم درج کنید و از این طریق بیشتر و بیشتر دیده شوید.

افتابگیر

آفتابگیر محصول جدیدی است و تقریبا جزء هدایای تبلیغاتی خاص به شمار می‌رود  و برندهای کمی در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند. اما باید بدانید که همین هدایای خاص، باعث می‌شوند تا در نگاه مخاطب هدف خود نیز خاص‌تر به چشم بیایید. پس یک مقدار ریسک‌پذیری هم بد نیست. شما هم می‌توانید مثل سایرین از خودکار و لیوان تبلیغاتی استفاده کنید. اما گهگاه تکرار و تقلید را هم کنار بگذارید و مقداری خلاقانه‌تر وارد عمل شوید.

آفتابگیر تبلیغاتی و اثر جالب توجه آن

اصلا بیایید اثر تبلیغاتی آفتابگیر خودرو را اثر آفتابگیر بنامیم، مثل اثر پروانه‌ای. اثر آفتابگیر را هم به این شکل تعریف کنیم: هر آن چیزی که توسط یک آفتابگیر تبلیغاتی برای یک کسب و کار ارزش‌آفرینی می‌کند.

لئونارد بری اسطوره‌ی بازاریابی می‌گوید: تا می‌توانید به کاربران و مشتریان خود نفع برسانید و یا در جهت کم کردن ضرر آن‌ها قدم بردارید. حالا می‌توانید این گفته‌ی بری را با اثر آفتابگیر مقایسه کنید. شما با هدیه دادن یک آفتابگیر به مشتریان خود، در حقیقت به آن‌ها سود می‌رسانید و از ضرر رسیدن به آن‌ها نیز جلوگیری می‌کنید. در نتیجه‌ این هدیه‌ی تبلیغاتی شما ارزش آفرین است و تا زمانی که شما برای مشتریان خود ارزش‌آفرینی کنید در چشم آن‌ها ارزشمند دیده می‌شوید.

اثر آفتابگیر صرفا به این مورد خلاصه نمی‌شود. آفتابگیر دامنه‌ی دید بالایی دارد. یعنی هر وقت آفتابگیر روی ماشینی نصب شود تقریبا همه‌ی افرادی که از کنار یک ماشین رد می‌شوند می‌توانند این آفتابگیر را ببینند و نوشته‌های درج شده و پیام آن را بخوانند. این آفتابگیرها حکم یک بیلبورد بر روی یک ماشین ثابت یا متحرک را برای شما دارند.

بهترین استفاده را از آفتابگیر تبلیغاتی داشته باشید

هر عنصر تبلیغاتی را که در نظر بگیرید اگر به درستی و با خلاقیت و اصول از آن استفاده نکنید به درد نخواهد خورد. ما در مجموعه هدایای تبلیغاتی صدرا به شما کمک خواهیم کرد تا از هدایای تبلیغاتی و بخصوص آفتابگیر خودرو بهترین استفاده را ببرید. اما واقعا چگونه می‌توان بهترین استفاده را از آفتاب گیر خودرو داشت تا بهترین بازده را داشته باشد؟

اول: مشتریان خود را شناسایی کنید و آفتابگیر را به کسانی هدیه بدهید که خودرو داشته باشند. در غیر این صورت اصلا برای مشتری ارزش‌آفرینی نکرده‌اید و اصلا به درد نمی‌خورد. باید هدایای تبلیغاتی را مطابق با پرسونای مخاطب خود انتخاب کنید.

دوم: به کیفیت چاپ بر روی آفتابگیر دقت کنید. بهتر است با یک طرح گرافیکی مناسب آفتابگیر تبلیغاتی را تبدیل به یک بیلبورد باکیفیت کنید و هر چه قدر هم که کیفیت چاپ بالاتر باشد مسلما می‌توانید پیام خود را به درستی به مخاطبین برسانید.

سوم: بهترین جنس ممکن را انتخاب کنید و قبل از آن در مورد جنس آفتابگیر خوب تحقیق کنید. معمولا آفتابگیر‌های پلیمری کارایی بسیار بهتری دارند و اگر از مجموعه هدایایی تبلیغاتی صدرا  آفتابگیر تهیه کنید، می‌توانید قبل از سفارش در مورد جنس و کیفیت آفتابگیرها سوال بپرسید و مطابق با بودجه‌ی خود بهترین آفتابگیر تبلیغاتی را انتخاب کنید.

افتابگیر تبلیغاتی

چهارم: قیمت آفتابگیر تبلیغاتی به این دلیل که عموما در تعداد بالا سفارش داده می‌شود نسبت به آفتابگیرهای دیگر بسیار پایین‌تر است. از این جهت می‌تواند برای بودجه‌ی تبلیغاتی شما بسیار مناسب باشد.

کسب و کارهای حوزه‌ی خودرو و لوازم جانبی خودرو، بشتابید.

آفتابگیر تبلیغاتی بهترین فرصت برای کسب و کارهای حوزه خودرو می‌باشد تا مطابق با مشتریان خود بهترین هدیه را به آن‌ها بدهند. اگر بنگاه خودرو دارید، در حوزه‌ی تولید قطعات خودرو یا عرضه لوازم جانبی خودرو فعالیت می‌کنید. خدمات کارواش یا تعمیر خودرو انجام می‌دهید و یا فعالیت‌هایی از این دست دارید بهترین هدیه برای مشتریان و مخاطبان شما آفتابگیر خودرو تبلیغاتی است.

این مقاله را حتما بخوانید: حضور قدرتمند و تاثیرگزار در نمایشگاه قطعات خودرو با ارائه هدایای تبلیغاتی ارزشمند

دلیل این انتخاب واضح است. با چنین هدیه‌ای بهترین تعامل را با مشتریان خود خواهید داشت چرا که هم خدمات شما در این حوزه است و هم نیاز و خواسته‌ی مخاطبین شما نیز بیشتر در این راستا است. مسلما کسی که در بنگاه‌های معاملاتی یک ماشین خریداری می‌کند اگر به عنوان یک هدیه آفتابگیر تبلیغاتی هم بگیرد خوشحال‌تر می‌شود و این خوشحالی دقیقا چیزی است که هر کسب و کاری به آن نیاز دارد.

مشتریان خود را خوشحال کنید  و آن‌ها نیز شما را خوشحال خواهند کرد. این یک اصل ساده در کسب و کار است. استیو جابز این جمله را برای کارکنان شرکت هم استفاده کرده است که اگر می‌خواهید کسب و کاری موفق بسازید قبل از هر چیز اعضای تیم و کارکنان مجموعه را خوشحال نگه دارید. می‌توانید این آفتابگیر تبلیغاتی را به کارکنان و کارمندان مجموعه‌ی خود که ماشین دارند هم هدیه بدهید. می‌دانید چیست؟ هر کس که یک ماشین داشته باشد به احتمال بسیار زیاد به یک آفتابگیر هم نیاز دارد و اگر چنین هدیه ای دریافت کند یقینا خوشحال می‌شود.

جمع‌بندی

اگر کسب و کاری در حوزه خودرو هستید و یا به گونه‌ای با این حوزه در ارتباط هستید و یا به طور کلی اگر مشتریان شما خودرو دارند و دوست دارید به نحوی آن‌ها را خوشحال کنید و برایشان سودمند باشید آفتابگیر تبلیغاتی بهترین ایده است. یک ایده‌ی نو که می‌تواند هم از جنبه‌ی تبلیغاتی و هم جنبه‌ی بازاریابی بسیار مثمرثمر باشد. هدایای تبلیغاتی خاص همیشه به این شکل جوابگو بوده‌اند.

اگر می‌خواهید بهتر و بیشتر از این هدایای تبلیغاتی ارزان بهره ببرید بهتر است ایده‌های خلاقانه از جهت چاپ و نحوه‌ی ارائه و رنگ و … نیز به کار ببندید تا تاثیر آن چند برابر شود. این فرصت جذاب را از دست ندهید.

2 Comments
  1. جواد ترکی says

    هر چند از لحاظ قیمت یکم با اینکه بگید هدیه باهاش مشکل دارم. چون واقعا این موضوع برای هدیه دادن شانیت ندارد. اما محصول کابردی است که باید در جای درست به مشتری داده شود. نه به عنوان هدیه

    1. مدیرکل says

      به نظر من ملاک هدیه بودن یا نبودن، قیمت نمیتونه باشه ، بلکه اون حسی هستش که به طرف مقابل القاء میشه. گاهی حتی یک شاخه گل که قیمت پایینی داره میتونه حس فوق العاده ای به گیرنده اون گل بده. البته در مبحث هدایای تبلیغاتی شناخت مخاطب و کارکرد هدیه باید در نظر گرفته بشه.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.