انواع هدایای تبلیغاتی

7 نکته مهم در انتخاب خودکار مناسب برای هدیه دادن

انتخاب خودکار مناسب
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

همان طور که می دانید و احتمالا بارها با آن رو به رو شده اید، خودکار تبلیغاتی جز آن دسته هدایای تبلیغاتی است که در هر مناسبتی و در هر مکانی به افراد مختلف هدیه داده می شود.

در حقیقت اگر به مجموعه خودکارهای موجود خود نگاهی بیاندازید حتما در بین آن تعدادی خودکار تبلیغاتی یافت می شود. هر کدام از خودکارهای تبلیغاتی پیام یا خاطره ای برای شما به همراه دارد.

بنابراین جای تعجب نیست که از گذشته تا به امروز خودکارهای تبلیغاتی همانند برخی از اقلام دیگر همچون تقویم، کیف و همانند آن به یکی از موثرترین و پر طرفدار ترین گیفت ها و هدایای تبلیغاتی از سوی کسب و کارها تبدیل شده اند تا بتوانند پیام خود را به مخاطب منتقل کنند.

اما باید در نظر داشته باشید که هر خودکاری به عنوان هدیه تبلیغاتی و به جهت اهداف بازاریابی مناسب نیست. ارائه یک خودکار تبلیغاتی با کیفیت پایین نه تنها باعث جذب و حفظ مخاطب نمی شود بلکه اثری منفی بر روی مخاطب داشته و ضد آن چه که باید عمل می کند.

این عمل باعث می شود تصویری نامناسب از برند و محصولات شما برای همیشه در ذهن مخاطب باقی بماند و به دنبال جایگزینی برای آن باشد.

اما سوالی که در این جا مطرح است این است که آیا راهی برای استفاده موثرتر از خودکارهای تبلیغاتی وجود دارد یا خیر؟ یک خودکار تبلیغاتی چگونه می تواند با اهداف بازاریابی کسب و کار شما همسو باشد؟

ما در ادامه تلاش کردیم تا شما را با نکات لازم در هنگام ارائه خودکارهای تبلیغاتی آشنا سازیم؛ چرا که این امر می تواند به نوبه خود به برند سازی کسب و کار شما کمک شایانی نماید.

خودکار تبلیغاتی

انتخاب قلم مناسب

انتخاب یک قلم مناسب اولین نکته قابل توجه در هنگام خرید خودکار است. پیام شما هرچه که باشد، به یاد داشته باشید که فضای قابل استفاده خودکار برای درج پیام بسیار محدود می باشد.

در بین خودکارهای موجود برخی بدنه بسیار نازک تری نسبت به دیگران داشته و این قضیه باعث سخت تر شدن چاپ محتوای لازم روی آن می شود.

بنابراین تنها در صورتی که پیام شما کوتاه بوده و یا تنها یک خط، برای چاپ در نظر گرفته اید این خودکارها مناسب شما می باشند. در غیر این صورت لازم است به دنبال خودکاری با بدنه پهن تر و وسیع تر برای درج اطلاعات بیشتر روی آن باشید.

این قضیه در هنگام طراحی روی خودکار نیز صادق است. به میزانی که امکان طراحی روی بدنه با رنگ های مختلف چاپ وجود داشته باشد، دست شما برای درج تبلیغات خود روی خودکارهای تبلیغاتی بیشتر است.

به یاد داشته باشید وقتی خودکار تبلیغاتی به مشتریان خود عرضه می کنید در صورتی که از کیفیت مناسب و ظاهر زیبا برخوردار باشد ممکن است برای چندین سال مصرف کننده آن را به همراه داشته باشد و در صورتی که مخاطبان خودکاری با لوگو، نام تجاری و اطلاعات تماس یک سازمان را همراه خود داشته باشند، به معنای تایید برند مورد نظر از طرف آنان می باشد که خود می تواند باعث تبلیغ روزانه کسب و کار شما گردد.

پیشنهاد می کنیم مقاله دنیای خودکارها و خودنویس ها را مطالعه فرمایید

زمان و مکان مناسب برای عرضه

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در ارائه خودکارهای تبلیغاتی، زمان و مکان مناسب می باشد. به طور مثال، اگر در یک برنامه تجاری یا در یک نمایشگاه حضور دارید، مخاطبان ممکن است به هنگام نزدیک شدن به استند شما خودکار تبلیغاتی بردارند.

به یاد داشته باشید خودکاری که برای دانش آموزان یا دانشجویان در نظر میگیرید با خودکاری که برای مدیران یک شرکت در نظر دارید کاملا متفاوت است، بنابراین لازم است به مخاطبان هدف خود دقت کرده و متناسب با مکان و زمان بهترین نوع خودکار تبلیغاتی را عرضه نمایید.

در نمایشگاه ها، کنفرانس ها و دیگر مراسمی که هدف، افزایش آگاهی مخاطبان از برند است بهتر است از خودکارهای پلاستیکی در تعداد بالا استفاده شود.

از طرفی دیگر، خودکارهای فلزی جهت ارائه در سمینارهای تخصصی کاربرد مناسب تری دارند که می توان آنها را به تعداد کم تهیه نموده و به عنوان هدیه به افراد شرکت کننده در سمینار تقدیم کنید.

همچنین برای حفظ روابط و قدردادنی از شرکای تجاری و مدیران ارشد بهتر است از خودکارهای لوکس برای عرضه به آن ها استفاده نمایید و در موقعیت های مناسب هدیه دهید.

پس قبل از خرید خودکار تبلیغاتی لازم است در ابتدا جامعه هدف خود را مشخص کنید و سپس برای هر نوع مخاطب خودکار تبلیغاتی مناسب آنها را انتخاب نمایید.

پیشنهاد می کنیم مقاله اصول طراحی کمپین تبلیغاتی را مطالعه فرمایید

معجزه رنگ ها

گفتنی است که در بسیاری از مواقع تنها چاپ مشخصات روی خودکارهای تبلیغاتی به اهداف بازاریابی منجر نخواهد شد. رنگ لوگو و برند شما که در تمامی کسب و کار نقش پر رنگی ایفا می کند می تواند به نوبه خود در انتخاب هدایای تبلیغاتی نیز به کار رود.

تلاش کنید رنگ خودکارهای تبلیغاتی انتخابی شما به رنگ برند کسب و کارتان متمایل باشد تا نماینگر تجارت شما نزد مشتری بوده و مخاطب بتواند بدین طریق برند شما را راحت تر در ذهن خود بسپارد.

اگر دقت کرده باشید شرکت های بزرگ، به طور مثال کوکاکولا از رنگ برند خود در تمامی هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند. خودکارهای تبلیغاتی این شرکت بزرگ به رنگ قلم قرمز روشن و با چاپ سفید روی آن می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله تعریف برند به زبان ساده و خودمانی را مطالعه فرمایید

درج اطلاعات تماس

نکته دیگر حائز اهمیت در ارائه خودکارهای تبلیغاتی این است که تنها به حک شعار تبلیغاتی و برند خود روی آن اکتفا نکنید و حتما اطلاعات تماس خود را روی آن درج کنید.

همان طور که گفته شد خودکارهای تبلیغاتی متناسب با اندازه خود دارای یک حداکثر فضای چاپی هستند که امکان درج اطلاعات تماس در آن فضاها وجود دارد.

حس اولیه که خودکار تبلیغاتی به هدیه گیرنده و مخاطب منتقل می کند بسیار حائز اهمیت است. بنابراین سعی کنید رنگ و اطلاعات تماس و پیام برند خود را به بهترین نحو ممکن روی خودکارها به چاپ برسانید و برای اینکار حتما از متخصصین این حوزه راهنمایی بگیرید.

پیشنهاد می کنیم مقاله معرفی انواع چاپ در صنعت چاپ تبلیغات را مطالعه فرمایید

جوهر مناسب

قبل از هر چیزی لازم است از ابتدای کار رنگ مورد نظر خود را برای جوهر خودکار در نظر بگیرید. به طور معمول جوهر آبی خودکارهای تبلیغاتی یکی از پر فروش ترین ها می باشد که اکثر کسب و کارها از این رنگ برای خودکارهای خود استفاده می کنند.

علاوه بر رنگ جوهر مناسب و مورد نظر، از آنجا که هر ساله انواع جدیدی از خودکارها تولید و معرفی می شوند، کیفیت و روانی جوهر آنها، به یکی از مهمترین عوامل در انتخاب خودکار تبدیل شده است.

تولید کنندگان خودکار ها همیشه شانس خود را با طراحی های جدید امتحان کرده اند، اما نتیجه مهمی که از طراحی های مختلف به دست آمده است این است که که اگر کیفیت جوهر خودکار پایین باشد، زیبایی یا خوش دست بودن آن اصلا به چشم نمی آید.

بنابراین در انتخاب خودکار تبلیغاتی دقت کنید تا از جوهر روان و با کیفیتی برخوردار باشد و علاوه بر آن زود خشک شده و رنگ پس ندهد. چرا که این عوامل به خودی خود باعث عدم رضایت مخاطبان شده و ناخوداگاه مشتری که کالای تبلیغاتی را به او هدیه داده اید، کیفیت محصولات شما را به کیفیت هدایای تبلیغاتی تان ارتباط می دهد.

خاص بودن خودکار

شکل، رنگ و پیام خودکار تبلیغاتی شما می تواند واکنش های مختلفی را به دنبال داشته باشد. بنابراین، لازم است پاسخی برای واکنش ها از طرف مخاطبین داشته باشید به طوری که موجب حفظ مشتری شما و رضایت وی از دریافت هدیه تبلیغاتی شود.

در این میان انتخاب یک خودکار تبلیغاتی خاص که مانند خودکارهای هر روزه و معمولی سازمان ها نباشد تا حدی می تواند به خاص بودن هدیه تبلیغاتی کمک کند. پس اگر شما یک خودکار خاص به مخاطبان هدیه می دهید، می توان مطمئن بود که با استقبال خوبی رو به رو خواهد شد و حتی مخاطبان سعی می کنند آن را در معرض دید دیگران قرار دهند.

با این حال، توجه داشته باشید که هر طرح عجیب و غریبی مورد رضایت مشتریان نیست. به طور کلی طرح روی خودکار را متناسب با سلیقه مشتریان و مخاطبانی که با آنها سرو کار دارید انتخاب کنید. بدیهی است که سلیقه یک فرد 20 ساله با سلیقه یک مدیر 50 ساله بسیار متفاوت است.

کیفیت و ماندگاری

یکی از مهم ترین عواملی که هنگام خرید خودکار تبلیغاتی باید به آن توجه کرد کیفیت خودکارها می باشد. همان طور که در بالاتر اشاره شد مشتریان در صورتی که هدیه مناسب و با کیفیتی دریافت کنند امکان استفاده از آن در طولانی مدت را خواهند داشت.

بسیاری از کسب و کارها جهت کاهش هزینه های تبلیغات و بازاریابی، از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت و برندهای ناشناخته استفاده می کنند، در صورتی که با استفاده از هدایایی با کیفیت پایین، هزینه تبلیغات خود را دور ریخته اید؛ چرا که این گونه هدایا برای مشتری کاربردی نداشته و در کوتاه مدت دیگر از آن استفاده ای نخواهد شد.

نکته کوچک دیگر آن که وجود گریپ بر روی بدنه خودکار باعث راحتی در نوشتن به مدت طولانی شده و ارزش بیشتری برای مشتری به همراه دارد. بدیهی است که افزوده شدن این امکان به خودکار، باعث بالاتر رفتن قیمت آن خواهد شد.

در نهایت، از آنجا که مخاطبان علاقه دارند در طولانی مدت از هدایای دریافتی خود استفاده کنند یک خودکار تبلیغاتی با کیفیت بالا به همراه یک پیام تبلیغاتی منحصر به فرد جایگاه برند شما در نزد مشتری را حفظ خواهد نمود.

نتیجه گیری

هر چند امروزه تعداد هدایای تبلیغاتی به شدت گسترش یافته و انواع و اقسام اقلام اداری، فانتزی و غیره برای عرضه به مشتریان وجود دارد، با این حال هنوز دلایل قدرتمند و مختلفی وجود دارد که سبب می شود تا خودکارهای تبلیغاتی جایگاه خود را حفظ کرده و همچنان جز یکی از اقلام پر فروش هدایای تبلیغاتی به شمار آیند.

قطعا سفارش تعداد بالایی خودکار تبلیغاتی هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت. بنابراین سعی کنید بیش از برنامه ریزی و هدف پیش رو به تهیه این اقلام تبلیغاتی بپردازید تا بتوانید در مراسم های مختلف از آن ها استفاده کنید.

اگر نگاهی به لیست اقلام هدایای شرکت های تبلیغاتی بیاندازید خواهید دریافت که خودکارها معمولا جز ارزان ترین انتخاب های موجود هستند.

بنابراین در صورتی که صاحب کسب و کاری می باشید که هزینه تمام شده هدایای تبلیغاتی چندان برایتان اهمیتی ندارد، یک پیشنهاد خوب این است که بخشی از مقدار هزینه خود را صرف تهیه خودکارهای باکیفیت و شیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *