انواع هدایای تبلیغاتی

صنایع دستی ایرانی، از جمله هدایای تبلیغاتی خاص

صنایع دستی
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

بدیهی است که یکی از افتخارات هر ملتی، صنایع دستی و بومی آن است. به عبارتی هنرهای سنتی و صنایع دستی، مجموعه هنرهای اصیل و بومی هر کشور است که ریشه‌ های عمیقی در اعتقادات، آداب و رسوم ملل، سنت ها و فرهنگ آن منطقه دارد و نمایشگر بخشی از تمدن یک ملت است؛

به طوری که از سال ها قبل میراث های فرهنگی به آیندگان منتقل شده است تا بتواند بیانگر ارزش هنر و اصالت یک ملت در تمامی سالهای پابرجایی خود باشد.

از ویژگی ‌های مهم صنايع دستی که امروزه علاوه بر داشتن مزایایی جهت هدیه دادن، به عنوان هدایای تبلیغاتی ساخت ایران و سازمانی نیز کاربرد دارد، ‏قابلیت ایجاد و توسعه در کلیه مناطق شهری، روستایی و عشایری، دسترسی آسان به مواد اولیه و ابزار کار، ارزش افزوده بالا و عدم نیاز به ‏سرمایه‌گذاری زیاد، عدم تخریب محیط زیست، ایجاد درآمد و قدرت اشتغال ‌زایی بالا می باشد که باعث شده مسئولین و سازمان ها توجه بیشتری به آن داشته باشند.

کارشناسان این حوزه بر این باورند که 3 عامل عمده در پیدایش و رونق صنایع دستی ایران نقش زیادی داشته است:

  • تنوع شرایط اقلیمی و آب و هوایی در نقاط مختلف کشور به علاوه سنت ها و فرهنگ ملل مختلف در ایران که باعث به وجود آمدن تنوع بالایی در صنایع دستی شده است
  • علاقه ایرانیان به هنرهای بومی و سنتی و به کارگیری آن در زندگی های شخصی و کاری خود
  • به وجود آمدن زمینه های لازم جهت اشتغال جوانان شهری، روستایی و عشایری

جالب است بدانید که ایران سومین تولیدکننده صنایع دستی به لحاظ تنوع می باشد و همین امر باعث شده است تا روز به روز به علاقمندان این کالاها چه در داخل ایران و چه در خارج از ایران افزوده شود.

همچنین سازمان های بیشماری امروزه جهت ارائه هدایای تبلیغاتی از صنایع دستی استفاده کرده و با افتخار از هدایای تبلیغاتی ساخت ایران حمایت می کنند.

همچنین از آنجایی که صنایع ‌دستی یکی از صنایعی است که با کمترین میزان سرمایه ‌گذاری و کمترین ایجاد آلودگی، می تواند سهم بزرگی در اشتغال و رشد اقتصادی کشور داشته باشد، یکی از راه های جلوگیری از مهاجرت افراد و جوانان به کلان‌ شهرها و گسترش حاشیه‌ نشینی توجه به این صنعت است.

هدایای تبلیغاتی سنتی

هدایای تبلیغاتی ساخت ایران

همان طور که می دانید هدایای تبلیغاتی، به مجموعه ای از هدایا گفته می شود که سازمان ها در مناسبت های مختلف به جهت اهداف بازاریابی، در جهت جذب مشتری های جدید و یا ماندگاری مشتری های کنونی از آن ها استفاده می کنند.

هدایای تبلیغاتی علاوه بر کاربردی بودن، معرف نام برند، شخص، محصول و یا سازمان ارائه دهنده می باشند. در صورتی که از هدایای تبلیغاتی به طور صحیح و به جا استفاده شود تاثیر بالایی در فروش شرکت و معرفی برند به مخاطبان خواهد داشت.

هدایای تبلیغاتی ساخت ایران همان گونه که از اسم آن پیداست، هدایایی هستند که در داخل ایران طراحی و تولید شده و دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند.

یکی از مهمترین ویژگی های هدایا و کالاهای ایرانی استفاده از مواد اولیه ایرانی و بعضا صنایع دستی شهرها و روستاهای مختلف ایران است.

خوشبختانه امروزه صاحبان سازمان ها و بسیاری از برندها از انواع مختلفی از هدایای تبلیغاتی ساخت ایران استفاده نموده و با این روش سعی در حفظ اصیل بودن و ایرانی بودن کالاهای ارائه دهنده به مشتریان خود دارند.

هدایای سنتی

جایگاه صنایع دستی در تبلیغات

همه سازمان ها دوست دارند به طور ویژه و خاص علاوه بر اهداف بازاریابی خود، از مشتریان ویژه و وفادار خود قدردانی کنند. خاص بودن و ایرانی بودن هدایای تبلیغاتی یکی از پر اهمیت ترین موضوعات امروزه شرکت های تبلیغاتی ارائه دهنده هدایای تبلیغاتی است.

همین موضوع باعث شده تا صنایع دستی جایگاه ویژه ای در بین سازمان ها و برندها داشته باشد و تلاش خود را برای بالا بردن همه روزه کیفیت خود انجام دهد.

همه انسان ها درک خوبی از مفهوم زیبایی دارند. زیبایی از نظر افراد مختلف تعاریف و معیار‌های متفاوتی داشته و قطعا شخص به شخص و سن به سن متفاوت است؛

به طوری که زمانی که قصد دارید برای فردی هدیه تهیه کنید، سلیقه و علایق طرف مقابل را در نظر گرفته و متناسب با علاقه وی به دنبال بهترین هدیه برای او می باشید.

شرکت ها و سازمان ها نیز از این امر مستثنی نیستند و هنگامی که قصد ارائه هدایای تبلیغاتی دارند تلاش می کنند تا بهترین و مناسب ترین نوع کالاها را ارائه دهند. زیبایی یک هدیه تبلیغاتی به قدری اهمیت دارد که می تواند به تنهایی باعث جذب یا دفع مخاطب هدف گردد.

همچنین از آنجا که قیمت صنایع دستی شهرهای مختلف بسیار گوناگون می باشد شما می توانید با توجه به بودجه مد نظر صنایع دستی مورد پسند خود را انتخاب کرده و با افتخار از آن ها به عنوان یک هدیه تبلیغاتی ساخت ایران و هنر جوانان ایرانی یاد کنید.

صنایع دستی مرتبط با مناسب های خاص

همان طور که گفته شد صنایع دستی ایرانی از دیرباز به وسیله هنرمندان بومی هر منطقه طراحی می گشته است. زیبایی که در نقش و نگار کالاهای سنتی و ظروف ایرانی وجود دارد مثال زدنی نیست.

یکی از مزیت های استفاده از صنایع دستی به عنوان هدیه تبلیغاتی ساخت ایران در این است که بسیاری از صنایع سنتی را می توان متناسب با مناسبت های خاص و یا رویدادهای ایرانی مهم تهیه نمود.

به طور مثال بسیاری از محصولاتی که متناسب با شب یلدا یا عید نوروز می باشند دارای نمادی از این دو آیین باستانی هستند که خود باعث می شود با ارائه این گونه هدایای تبلیغاتی به مشتریان، اهمیت آیین های باستانی به مخاطبان را یادآور شد.

همچنین تنوع بالایی که در صنایع دستی وجود دارد باعث شده تا بتوان به راحتی از آن ها به عنوان هدیه در مناسبت های خاص از جمله هدایای تبلیغاتی سازمانی استفاده نمود.

هدایای تبلیغاتی مدیریتی

نتیجه گیری

صنايع دستي ايران از قدیم الایام به عنوان نمادی از فرهنگ غني ایران شهرت جهاني داشته است. در دنیای امروز صنایع فرهنگی از نظر ایجاد اشتغال پایدار و همچنین از لحاظ گردش اقتصادی و تبلیغات فرهنگی، مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است.

همین امر باعث شده که سازمان ها و نهادهای داخلی نیز روز به روز به اهمیت بالای استفاده از صنایع دستی و حمایت از کالاهای ایرانی پی برده و در جای جای زندگی خود از آن ها استفاده کنند.

صنایع دستی تبلیغاتی یکی از پر طرفدارترین انواع هدایای تبلیغاتی است که سازمان ها و شرکت ها از آنها به جهت قدردانی از مشتریان خود و دیگر اهداف بازاریابی استفاده می کنند. همچنین در میان انواع هدایای تبلیغاتی ساخت ایران می توان به صنایع دستی و هنری ملل مختلف در ایران اشاره نمود که از تنوع بالایی جهت انتخاب برخوردار هستند.

پیشنهاد می کنیم مقاله 3 هدیه تبلیغاتی نفیس از هنرهای دستی ایرانی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *