انواع هدایای تبلیغاتی

تیشرت یک هدیه پرطرفدار و ماندگار

تیشرت تبلیغاتی
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

تیشرت از آن دسته هدایای تبلیغاتی است که معمولا برای افرادی که کسب و کار مرتبط دارند بسیار پیشنهاد می‌شود، خرید تیشرت تبلیغاتی و هدیه دادن به مشتریان و مخصوصا مشتریان جوان از جمله‌ی فعالیت‌هایی است که هر برند برای گسترش کسب و کار خود از طریق تبلیغات نیاز دارد.

در ادامه به ماهیت تیشرت تبلیغاتی و اثر آن بر مخاطب خواهیم پرداخت و سپس موضوع را از دید بازاریابی و روانشناسی بازاریابی بررسی خواهیم کرد و شما خواهید دانست که اهمیت هدایای تبلیغاتی در رونق کسب و کار به چه صورت است و همچنین راهکارهایی برای نتیجه‌بخشی بهتر از تیشرت تبلیغاتی به شما ارائه می‌شود.

تیشرت تبلیغاتی نماینده سیار برند شما

تیشرت به طور عمومی توسط صاحبان شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف برای هدیه دادن در نمایشگاه‌ها یا محل شرکت استفاده می‌شود این هدیه هم جزء هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی به شمار می‌رود و هم می‌تواند به عنوان یک هدیه تبلیغاتی به صورت کلی به کار رود. آيا تابحال تیشرت هدیه داده یا گرفته‌اید؟

تنها تفاوتی که تیشرت تبلیغاتی با تیشرت‌های معمولی دارد در این است که تیشرت تبلیغاتی معمولا بیانگر شرکتی است که از آن هدیه گرفته‌اید و در حقیقت نماینده‌ی این شرکت یا کسب و کار است.

تیشرت تبلیغاتی می‌تواند بیانگر بسیاری از فعالیت‌های شرکت باشد و اگر با خلاقیت و استراتژی مناسبی طراحی شده باشد می‌تواند تبلیغات و بازاریابی پربازدهی را برای کسب و کار‌ها به ارمغان بیاورد.

یک خاطره از تیشرت تبلیغاتی در نمایشگاه فناوری نانو

من عاشق نمایشگاه‌ها هستم و معمولا اگر نمایشگاهی باشد که در آن قرار است با کسب و کارهای جدید آشنا شوم با شوق و اشتیاق بالایی در آن‌ها حاضر می‌شوم و به واسطه‌ی کاری هم که دارم بیشتر امکان حضور در این نمایشگاه‌ها برایم پیش می‌آید.

در نمایشگاه بین‌المللی فناوری نانو تهران در سال ۹۶ در حالی که داشتم با تعجب و حیرت محصولات را نگاه می‌کردم و گهگاه از مسئولین و غرفه داران در مورد آن‌ها سوال می‌پرسیدم و به هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی آن ها هم توجه می کردم.

یکی از غرفه‌هایی که شلوغ‌تر از بقیه بود توجهم را به خودش جلب کرد. جلوتر رفتم و فهمیدم که قرار است به چند نفر از کسانی که در جمع حضور دارند هدیه بدهند و من هم چون عاشق هدیه گرفتن و هدیه دادن هستم میان آن‌ها رفتم و منتظر ماندم.

مسئول غرفه وقتی می‌خواست چند نفر را انتخاب کند گفت آن‌هایی که اول اسمشان حرف میم است جلوتر بیایند و من چون واجد این شرایط بودم جلوتر رفتم و با نشان دادن گواهینامه‌ام گفتم که اول اسمم حرف میم دارد. چند نفر بودیم و همه لبخند به لب منتظر هدایایی بودیم که قرار بود بگیریم.

به هر کس هدایای مختلفی داده می‌شد. ساعت مچی، کیف پول، خودکار، فلش مموری و هدایای گوناگون دیگر. به من که آخرین نفر جمع بودم یک تیشرت تبلیغاتی رسید.

هدایای تبلیغاتی

اما تیشرت خیلی آشنا بود. بله درست حدس زدید تیشرت دقیقا همان تیشرتی بود که ما در صدراگیفت برای مشتری فرستاده بودیم. بعد خودم را به مسئول غرفه معرفی کردم و این ملاقات ناخواسته مشتری با مشتری! را به فال نیک گرفتیم.

من آن تیشرت را هنوز دارم، خیلی جاها آن را استفاده می‌کنم چون باصطلاح تی شرت بوتیکی است! از همان‌هایی که یک مارک Lacoste بر روی آن می چسبانند و بجای برند اورجینال، هم قیمت یک دست کت و شلوار می‌فروشند!

با خودم می‌گویم چقدر خوب شد که مشتری ما به توصیه ما گوش داد و سراغ تیشرت های ارزان یکبار مصرف نرفت! از همان‌هایی که با یکبار شستشو یک وجب آب می‌رود! و با چند بار شستشو رنگ پریده و کهنه می‌شود!

اهمیت هدایا در رونق کسب و کار

هدایای تبلیغاتی اصولا چرا خریداری می‌شوند و چرا انقدر در صنعت تبلیغات و بازاریابی سودمند هستند؟ با نگاهی به روانشناسی تبلیغات اهمیت این موضوع در ادامه بررسی می‌شود.

در تبلیغات مهمترین عنصر، عنصر تاثیرگذاری است. شما تا زمانی که نتوانید بر مخاطب خود به گونه‌ای تاثیر بگذارید در تبلیغات موفق نخواهید بود. یک بنر تبلیغاتی می‌تواند تا هر اندازه بزرگ باشد و مدت‌ها در محلی نصب باشد اما مهمترین فاکتور این است که این بنر تا چه حد بر مخاطب تاثیر گذاشته است که بتواند از محصول یا خدمات ما استفاده کند.

شاید تا الان فهمیده باشید چرا هدایای تبلیغاتی در تبلیغات موفق‌ترند؟ بله درست فکر کرده‌اید. هدایای تبلیغاتی در همان ابتدای کار مستقیما بر مخاطب تاثیر می‌گذارند. یعنی پایه‌ای‌ترین و ساده‌ترین کاری که هدایای تبلیغاتی انجام می‌دهند تاثیرگذاری است. کاری که در سایر انواع تبلیغات ممکن است هیچگاه انجام نشود.

تیشرت تبلیغاتی از این جهت که هم کارکردی متناسب دارد و تقریبا همه ما از آن استفاده می‌کنیم هم بر ما به عنوان مخاطب تاثیر می‌گذارد و هم کسانی که این تیشرت را می‌بینند. این یک فرایند بسیار دلپذیر در صنعت تبلیغات است که تبلیغات به صورت نفر به نفر منتقل شود.

در اصل تیشرت تبلیغاتی یک سفیر سیار ناخودآگاه برند شما است.

هدایای تبلیغاتی جدید

راهکارهایی برای استفاده بهتر از تیشرت تبلیغاتی

در زمینه‌ی تبلیغات و مخصوصا هدایای تبلیغاتی یکی از مواردی که اهمیت بسیاری دارد شناخت مخاطب و درک موقعیت است. بگذارید این را با یک مثال برای شما توضیح دهم.

شما یک مشتری دارید که کارمند متشخصی است و هر بار که او را می‌بینید کت و شلوار پوشیده و رفتاری کاملا رسمی دارد، آیا هدیه دادن یک تیشرت تبلیغاتی به او کار درستی است؟ مسلما جواب شما هم خیر است.

اول به این دلیل که این فرد به دلیل پرستیژی که از او سراغ دارید احتمال دارد این تیشرت تبلیغاتی برایش به نوعی بی‌احترامی تلقی شود.

دوم آنکه شما می‌توانید هدیه مناسب‌تری برای او انتخاب کنید. به طور مثال کیف مدارک یا کیف کارت و یا خودکار و سایر موارد.

باید موقعیت را درک کنید و سپس اقدام به دادن هدیه تبلیغاتی نظیر تیشرت کنید، پیشنهاد ما این است که تیشرت تبلیغاتی را بیشتر به جوانان و نوجوانان پسر یا افراد اهل ورزش یا کسانی که اسپورت پوش هستند، هدیه دهید و سعی کنید رنگ موردعلاقه آن‌ها را هم بپرسید. به عنوان مثال، در همایش های ورزشی و مسابقات داخلی یا بین المللی، تی شرت تبلیغاتی یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

مورد بعدی محتوایی است که بر روی تیشرت تبلیغاتی چاپ می‌کنید و صد البته محل نوشتن محتوا. آیا نوشتن اسم و نشانی شرکت روی تیشرت با فونت بزرگ درست است؟ پیشنهاد خود ما یک طرح گرافیکی مناسب یا نوشتن جمله‌ای جالب و امیدبخش است تا هم به راحتی بتوان آن‌ را در جاهای مختلف پوشید و هم در ذهن مردم بماند تا به نوعی در برندینگ و محبوبیت کسب و کار شما موثر باشد.

نوشتن نام برند یا آدرس یا هر محتوایی که داستانی را روایت نکند در جلو یا پشت تیشرت کار درستی نیست و ما به تجربه به شما توصیه می کنیم که اینگونه محتواها را بر روی آستین و بازوی تیشرت درج کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله وفاداری به برند از دیدگاه مشتری را مطالعه فرمایید

نتیجه

خرید هدایای تبلیغاتی اولین گام در تبلیغات موثر و سودمند است و با این کار می‌توانید در همان ابتدای کار بر ذهن مخاطب تاثیرگذار باشید و کسب و کار خود را از این طریق رونق بخشید.

خرید تیشرت تبلیغاتی به این دلیل که معمولا قشر جوان بیشتر آن را می‌پسندند می‌تواند به شما در یافتن مشتریان بیشتر کمک کند و از طرفی به بیشتر دیده شدن شما در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی کمک کند.

یک تیشرت تبلیغاتی با کیفیت می‌تواند تا مدت‌ها دوام داشته باشد و بارها و بارها نمایانگر نام و برند شما در خیابان‌های شهر باشد و برای شما در حکم چندین بیلبورد متحرک ظاهر شود البته با هزینه بسیار بسیار کم تر از یک بیلبورد واقعی!

پیشنهاد می کنیم مقاله تعریف برند به زبان ساده و خودمانی را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *