آیا دوست دارید پرچم شرکت تجاری تان همیشه بالاباشد؟

0

تاریخچه پیدایش پرچم

پرچم یا علم یا بیرق، یک تکه پارچه اغلب مستطیلی یا چهار طرفه با یک طرح و رنگ متمایز می باشد. که اغلب به عنوان نماد و سمبل، یک سیگنال و دکوراسیون از آن استفاده می شود. پیشینه استفاده از پرچم دربین قبایل، چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح، به روزگار باستان برمی گردد هرچند به طور دقیق مشخص نیست چه قومی و یا چه کسی در چه زمانی از آن استفاده کرده است. پرچم نماد همبستگی و اتحاد یک ملت، گروه و لشکر است به همین دلیل پایین انداختن پرچم درجنگ ها تلاشی برای تضعیف کردن روحیه جنگ جویان لشکر مقابل بوده است. در بین ایرانیان پرچمی به اسم درفش کاویانی شهرت دارد. علت این نام گذاری به داستان قیام کاوه آهنگر برعلیه پادشاه ظالم زمان خود ضحاک برمی گردد که در هنگام قیام پیش بند خود را که چرمی سرخ رنگ بود بروی چوبی قرار داد و قیام خود را آغاز کرد. با گذشت زمان پرچم ایران در دوره های مختلف دستخوش تغییراتی شد و در هردوره نماد های جدید به آن اضافه شد تا اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی پرچم کنونی طراحی شد. امروزه با افزایش سطح دانش عمومی و پیشرفت تجاری و فروش بازاریابی و هم چنین برای حفظ هویت فرهنگی کشورها از پرچم های کوچک و زیبایی به اسم پرچم تشریفاتی استفاده می شود.

پرچم ملی

پرچم ملی، نماد اقتداریک ملت

پرچم ها همواره در نگاه مردمان ناخودآگاه نمادی از اقتدار و بزرگی است. پرچم در هرکشوری، نمایان گر هویت ملی مردم آن کشور می باشد که نشانه ی آرمان ها و آمال فرزندان و مردم آن کشور می باشد آرمان ها و آرزوهایی همچون آزادی، وحدت، استقلال و یکپارچگی. در پرچم هر کشور نمادی پرمعنی و بیانگر هویت، تاریخ، فرهنگ و فلسفه هرکشور است. پرچم هرکشور در ایجاد اتحاد و همبستگی شهروندان، قومیت ها، پیروان ادیان و مذاهب گوناگون مناطق جغرافیایی و اجتماع های فرهنگی مختلف نقش بسیار مهم و پررنگی را ایفا می کند. با پیدایش دولت – ملت ها، پرچم ها نقش و اهمیت بسیار پررنگی یافتند و از جایگاه برجسته تری در عرصه سیاست برخوردار شدند. بسیاری از کشورهای استقلال یافته، پرچم ها را  براساس ایدئولوژی و رویکرد احزاب سیاسی یا گروه هایی که استقلال آن کشور را به ارمغان آورده بودند، طراحی و استفاده می‌کنند. از دیرباز استفاده از پرچم ها در مراسم های مختلف مرسوم بوده است. در جنگ ها، در همایش‌ها‌ی مختلف سازمانی، کشوری و بین المللی، در دریاها برروی کشتی ها  و همچنین در مسابقات ورزشی نیز این پرچم ها مورد استفاده بوده است. یک نوع از پرچم ها که امروزه کاربرد زیادی دارد پرچم های تشریفاتی و رومیزی هستند. پرچم تشریفاتی و پرچم رومیزی همانطور که از نامش پیداست پرچم ایستاده ای است که از آن به صورت نمادین، برای نمادهای ملی، تجاری، گردشگری و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. پرچم های تشریفاتی در انواع رنگ ها، جنس ها، سایز و اندازه های مختلف ساخته می شوند. این پرچم ها از یک تکه پارچه که معمولا از جنس ساتن، مخمل و جیر در دو نوع ریشه دار و بی‌ریشه هستند، تولید می‌شوند. این پرچم ها قابلیت چاپ لوگو و برند های مختلف، را در انواع سایزها، رنگ ها و اشکال مختلف بر روی خود را دارند. پرچم های تشریفاتی پس از از تولید بر روی پایه پرچم نصب می شود. پایه ای پرچم در سه نوع گرد، پنجه ای و شمسه تولید می شوند. جنس پایه ها بیشتر از نوع سنگ مرمر، آلومنیوم درجه یک و استیل که دارای مقاومت و طول عمر بسیار بالایی است ساخته می شوند.  

کاربرد پرچم های تشریفاتی و رومیزی

پرچم های تشریفاتی و رومیزی معمولا در مراسم ها، سالن های کنفرانس، غرفه های نمایشگاه، همایش‌ها‌ی ملی و بین المللی، لابی هتل ها، اتاق مدیران و سالن های ورزشی مورداستفاده قرار می گیرند.

شایسته است که شما در محل کارتان، پرچم اختصاصی شما قرار گیرد مسلما این محصول زیبایی خاصی به دکوراسیون و فضای کسب و کارتان می بخشد و نیز حس اعتماد بسیار بالایی را در پی خواهد داشت. مسلما قرارگیری یک پرچم پایه دار کوچک با چاپ لوگوی اختصاصی بر روی میزهای یک سازمان، رسمیت و شخصیت خاصی به محیط کار می بخشد و همچنین این پرچم ها در بالا بردن کلاس و پرستیژ شغلی تاثیر به سزایی خواهد داشت.

از پرچم های تشریفاتی به منظور استقبال از مقامات و سفیران خارجی هنگام ورود به کشور میزبان مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام ورود مقامات بلند پایه خارجی این پرچم ها روی ماشین حامل آن‌ها بر روی گلگیر ماشین در دو طرف نصب می شود همچنین هنگام برگزاری اجلاس بین سران و نمایندگان کشورها باید پرچم کشورها روی میز مذاکره گذاشته شود.  

مراکز تجاری و شرکت ها جهت جذب عموم مردم می توانند تبلیغات گسترده ای را با چاپ کردن اسم شرکت و محصول خود بر روی این پرچم ها  انجام دهند. معرفی و شناسایی شرکت و کالاها بر روی این پرچم ها به دلیل اینکه به طور گسترده در دید همگان قرار می گیرد و بیشتر در ذهن مخاطبان و مشتریان باقی می ماند به این صورت مردم از نام شرکت، نوع فعالیت و نوع کالا بهتر آگاه خواهند شد.

پرچم رومیزی

اکثر تیم های ورزشی در دنیا دارای پرچم می باشند که نشان دهنده هویت و تاریخچه آنان می باشد. طرفداران آن تیم ها از پرچم های مخصوص باشگاه جهت هواداری و تشویق تیم هایشان استفاده می کنند. در مسابقات فوتبال کمک داورها با استفاده از پرچم، ورود و خروج توپ از زمین و یا آفساید را نشان می دهند و یا در مسابقات اتومبیل رانی و موتورسواری ارتباط بین موتورسوارها خط شروع و پایان را با استفاده از پرچم های سیاه و سفید نشان می دهند. در میادین ورزشی با حرکات منظم و هماهنگی که توسط طرفداران تیم های ورزشی هنگام مسابقه با این پرچم ها انجام می دهند فضای ورزشگاه ها را مهیج، جذاب و دیدنی کرده و به نوعی بازیکنان را برای مسابقه تهییج کرده و به آن ها روحیه می دهند.

کاربرد تبلیغاتی پرچم های تشریفاتی و رومیزی

پرچم یک هدیه تبلیغاتی مدیریتی به حساب می آید و همواره در نگاه مردمان نمادی از اقتدار و بزرگی را دارند. پرچم های تشریفاتی، پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز و غیره از انواع پرچم‌ها هستند که قابلیت طرح های گرافیکی به صورت نوشتار، تصویر، رنگ، ترکیب بندی و کادر برروی خود را دارند. چاپ روی پرچم ها به صورت فوری و با کیفیت بسیار مناسب قابل انجام است و درکمترین زمان صورت می گیرد. نام لوگو و برند تجاری می تواند در هر دو طرف پرچم و با طرح ها و رنگ های مختلف انجام شود بنابراین این پرچم ها یک سیستم بسیار مناسب برای اطلاع رسانی و تبلیغاتی برای مشهور شدن برند های تجاری به حساب می‌آیند. چاپ پرچم با لوگوی شما خیلی در معرفی و شناساندن نام لوگو و نام شرکت تان موثر است چرا که پرچم رومیزی در کنار اینکه وسیله ای زینت بخش و دکوری است یک راه بسیار عالی برای جلب توجه مردم نسبت به برند تجاری تان می باشد. پس چاپ برند روی پرچم ها یک راه بسیار عالی برای کسب و کار در محیط های مختلف است. شما می توانید با این کار پیام شرکت تان را به مخاطبین برسانید.

این پرچم ها با طراحی ها جذاب و رنگارنگ و همین طور اشکال متحرک و پویا توجه هربیننده ای را به خود جلب می کنند و او را در محیط شاداب و مهیج قرار می دهند که در این حالت پرچم جنبه تزئینی و دکوری به خود می گیرد در این صورت علاوه براینکه پرچم زیبا و آراسته می شود و جنبه تزئینی پیدا می کند باعث جلب توجه مخاطب شده و درنتیجه باعث تشویق وی به خرید کالا و بازدید از نمایشگاه می شود.

رنگ شاد و درخشانی که در ساخت پرچم های تشریفاتی و رومیزی که در طراحی آن به کار می رود به فضای داخلی فروشگاه ها، سالن کنفرانس ها، اتاق مدیران ، رستوران ها و غیره …. زیبایی خاصی می بخشد و مردم با دیدن آن به وجد می آیند.

پرچم تشریفاتی

نتیجه

پرچم ها همواره در نگاه مردم، نمادی از اقتدار و بزرگی است. بارها شنیده‌ایم که می گویند پرچم فلان شرکت یا فلان گروه بالاست. آیا دوست دارید پرچم شرکت تجاری شما همیشه بالا باشد؟

خیلی راحت، شما می توانید با چاپ لوگو و برند تجاری تان، عظمت و اقتدار شرکت تان را به گوش همه برسانید. چاپ پرچم های رومیزی با لوگو شرکت شما در برندسازی و شناساندن نام تجاری خیلی موثر می باشد. چون پرچم های رومیزی و تشریفاتی ابزاری هستند که در مکان های زیادی از جمله در سالن اجلاس، کنفرانس ها، نمایشگاه ها، رستوران ها ، سازمان‌ها، ادارات دولتی و غیره… مورد دید و بازدید مخاطبان و مشتریان قرار می گیرند به این صورت نام برند تجاری شما برای  همیشه در ذهن مخاطبان باقی می ماند و باعث پیشرفت و توسعه کسب و کار شما می گردد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.