پرچم­تان همیشه در اهتزاز باد

0

آیا به دنبال راهی برای مشهور شدن نام و لوگوی شرکت تجاری خود هستید؟ چگونه اقتدار و بزرگی شرکت خود را به گوش مخاطبان و مشتریان برسانیم؟ امروزه با گسترش روز افزون دانش و تکنولوژی، شرکت ها روش های اطلاع رسانی و تبلیغاتی زیادی را به کار می گیرند. دیده شدن نام و برند شما در محافل عمومی به اقتدار و مشهور شدن برند شما کمک می کند. ما در این مقاله راهی را به شما پیشنهاد می کنیم که به اقتدار و مشهور شدن شرکت شما کمک خواهد کرد.  

تاریخچه پیدایش پرچم های رومیزی

در دوران باستان، علائمی با استاندارد ها و شکل های مشخص در میدان جنگ مورد استفاده قرار می گرفت که می توان آن را به عناوینی چون flag-likeیا Vexillumاسم برد. این اشیاء به عنوان پرچم عمل می کردند ولی در برخی موارد از جمله شکل ظاهری با آن تفاوت داشت بخصوص روی این اشیاء یک نشانه که معمولا حیوانات بود در بالای آن حک شده بود. این نوع شکل از پرچم در  مصر باستان و حکومت آشور مورد استفاده قرار می گرفت. نمونه مشابه هم به عنوان درفش کاویانی در ایران و پرچم های به شکل عقاب در میان مردمان روم باستان مورد استفاده قرار می گرفت.

عده ای دیگر ساخت اولین پرچم ها به عنوان نماد یک ملت را به شبه قاره هند و چین نسبت می دهند. در چین سلسله ژو در سال ۲۵۶ قبل از میلاد پرچمی به شکل حیوانات که با رنگ های خاصی تزئین شده بود به عنوان پرچم سلطنتی خود انتخاب کرد.  

در طول قرن ۱۸و ۱۹ استفاده از پرچم ها از حالات نظامی خارج و با ظهور احساسات ناسیونالیستی، از این پرچم ها به عنوان نماد ملی و برای معرفی دولت های مستقل مورد استفاده قرارگرفت.

دربین ایرانیان پرچمی به اسم درفش کاویانی شهرت دارد. علت این نام گذاری به داستان قیام کاوه آهنگر برعلیه پادشاه ظالم زمان خود ضحاک برمی گردد که در هنگام قیام پیش بند خود را که چرمی سرخ رنگ بود بر روی چوبی قرار داد و قیام خود را آغاز کرد. با گذشت زمان پرچم ایران در دوره های مختلف دستخوش تغییراتی شد و در هردوره نماد های جدید به آن اضافه شد تا اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی پرچم کنونی طراحی شد. امروزه با افزایش سطح دانش عمومی و پیشرفت تجاری و فروش و بازاریابی و هم چنین برای حفظ هویت فرهنگی کشورها از پرچم های کوچک و زیبایی به اسم های پرچم های رومیزی استفاده می شود.

پرچم نشان اقتدار 

پرچم ها نشانه اقتدار و بزرگی

پرچم ها محبوب ترین نماد یک ملت و کشور می باشد. پرچم ها نماد خیلی مهم برای دولت های مستقل و همچنین تاریخ و سرنوشت یک کشور می باشد. پرچم ها نشانه شناخته شده برای کشورهایی هستند که حاکمیت و موجودیت آن ها، میان سایر کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده است. پرچم ها یک تکه پارچه مستطیلی شکل یا چهار طرفه که نشان دهنده یک کشور، ملت و یا گروه خاص می باشد. پرچم ها از لحاظ شکل وکاربردشان دارای دسته بندی های مختلفی هستند مانند پرچم های تشریفاتی، پرچم های رومیزی ، پرچم های اهتزاز، پرچم مخملی ، پرچم ساتن و غیره ..

یکی از پرچم های که با گذشت زمان و با پیشرفت علم ودانش و تکنولوژی و بسته به نیاز انسان ها کاربرد زیادی پیدا کرده پرچم های رومیزی می باشند. پرچم های رومیزی، پرچم ایستاده ای است که از آن به صورت نمادین، برای نمادهای ملی، تجاری، گردشگری و غیره …. مورد استفاده قرار می گیرند. پرچم های رومیزی از سه قسمت پارچه پرچم، میله و پایه تشکیل شده است. جنس پارچه که به کار رفته از نوع ساتن، جیر و مخمل درجه یک می باشد این پارچه ها قابل شستشو بوده و به دلیل جنس شان حالت ایستایی خاصی دارد. گاهی برای زیبایی و جذابیت این پرچم ها، ریشه های از جنس ابریشم به لبه پرچم می دوزند. دومین قسمت پرچم های رومیزی میله است که پارچه پرچم روی آن قرار می گیرد و به پایه پرچم وصل می شود جنس پایه پرچم بیشتر از فلزات آهنی ساخته می شود . قسمت پایینی پرچم رومیزی، پایه آن می باشد که به صورت گرد، پنجه ای ، ستاره ای و خورشیدی طراحی می شوند جنس پایه پرچم از آلومنیوم، سنگ مرمر، استیل، چدن و چوب می باشد.

ابعاد و اندازه های مختلف پرچم

پرچم های رومیزی در ابعاد و اندازه های مختلف تهیه می شوند تا متناسب با نیاز وسلیقه شما باشد همچنین این پرچم ها در انواع رنگ های واضح و پررنگ برروی میز نمایش داده می شوند تا درهنگام ظاهر شدن، میزکار شما ظاهری روشن و زیبا داشته باشد.

کاربرد پرچم های رومیزی

پرچم های رومیزی با توجه به نیاز افراد و شرکت ها کاربردهای مختلف و فراوانی دارند. اگر می خواهید محیط کاری جذاب ، مفرح و زیبا داشته باشید پس با طراحی پرچم میز کارتان با رنگ های روشن فضای بسیار زیبا را برای خود و مخاطبین ایجاد کنید. پرچم های رومیزی شخصیت و رسمیت خاصی به محیط کارتان می بخشد و هم زینت و دکوری خاصی به فضای دفتر کار می دهد و اعتماد نفس و روحیه بهتری به شما و مشتریان می بخشد.

یکی دیگر از مکان هایی که پرچم های رومیزی در آن به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد برگزاری جلسات و رویدادهای بین المللی می باشد. وجود پرچم ها نشان دهنده قدرت و اقتدار یک ملت است به همین دلیل در جلسات بین المللی روی میز نمایندگان این پرچم ها گذاشته می شوند تا نمایندگان به این شکل قدرت و عظمت خود را نشان دهند. همچنین روساء نمایندگی های دیپلماتیک و کنسولی در کشوری که در آن فعالیت می کنند روی ساختمان، دفترمحل کار و اتومبیل خود از این پرچم ها استفاده می کنند.

شرکت های تجاری، فروشگاه ها، رستوران ها و هتل ها، آژانس های گردشگری و مسافرتی به منظور شناساندن و معرفی کردن نام تجاری شرکت خود از پرچم های رومیزی استفاده می کنند. همچنین به منظور اطلاع رسانی از فعالیت ها و محصولات خود از اهداف دیگر طراحی روی پرچم های رومیزی می باشد. علاوه بر اهداف بالایکی دیگر از موارد استفاده از پرچم های رومیزی در این مکان ها، ایجاد محیطی زیبا و جذاب می باشد که این کار جنبه تزئیناتی به خود می گیرد و محیطی شاد و جذاب برای مشتریان و مخاطبان ایجاد می کند.

همچنین سازمان ها و ادرات دولتی و خصوصی، تیم ها و باشگاه های فرهنگی و ورزشی، موزه ها، احزاب و تشکل های سیاسی و گروه های مذهبی برای پیش برد اهداف و تفکرات خود، معرفی و شناساندن، و ارائه دیدگاه و نظرات از پرچم های رومیزی استفاده می کنند.

کاربرد تبلیغاتی پرچم های رومیزی

کاربرد تبلیغاتی پرچم های رومیزی

امروزه با پیشرفت روز افزون و سریع تکنولوژی، نیازهای اطلاعاتی و تبلیغات رشد چشمگیری پیدا کرده است. شرکت ها و برند های تجاری برای به دست آوردن شهرت و مخاطبان بیشتر از روش هایی که کم هزینه تر و تاثیرگذارتر باشد دست به هر کاری می زنند. یکی از راه ها برای جلب مشتریان بیشتر چاپ برند و نشان تجاری بر روی پرچم های رومیزی است. این روش به صورت فوری و با هزینه بسیار کم صورت می گیرد و به دلیل اینکه همیشه مورد توجه، دید و بازدید مخاطبان و مشتریان قرار می گیرد یک روش بسیار خوب برای به شهرت رساندن برند و لوگوی تجاری و کسب و کار می باشد. پرچم های تجاری به علت زیبایی و آراستگی در شکل و طرح خود توجه هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کنند به این دلیل نام و برند تجاری شما بیشتر در یاد و ذهن مخاطبان باقی می ماند و آن ها را به خرید و بازدید از کالا و محصولات شما، بیشتر ترغیب می کند.

خلاصه

اگر به دنبال راهی هستید که در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه بتوانید اقتدار و شهرت برند تجاری خود را به گوش مشتریان برسانید با چاپ لوگو و نشانه تجاری خود بر روی پرچم های رومیزی به اهداف خود برسید. پرچم های رومیزی به دلیل اینکه در مکان های عمومی مانند کنفرانس ها، ادارات و سازمان ها، فروشگاه ها و نمایشگاه ها در معرض دید و بازدید قرار می گیرند و به عنوان ابزاری برای تزئین و جذاب کردن دکور و فضایی محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد راهی مناسب برای تبلیغات و اطلاع رسانی برند و محصولات شما می باشد. پس با چاپ کردن اسم تجاری خود بر روی پرچم های رومیزی، شهرت و اقتدار برندتان را به گوش مخاطبان و مشتریان برسانید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.