ست مدیریتی هدایایی کارآمد برای مدیران در عرصه‌ تبلیغات

2

سوندار پیچای از اکتبر ۲۰۱۵ مدیر عامل اجرایی گوگل است. یک مهندس هندی‌تبار که حالا یکی از بزرگترین مجموعه‌های فناوری اطلاعات در جهان زیر دست اوست. او در این مدت گوگل را به دستاوردهای بزرگی رسانده است. اما چندین شکست هم در کارنامه‌اش دارد. نرم‌افزار Alo گوگل یکی از این شکست‌ها بود. اما آیا با این شکست می‌توان گفت که او مدیر ناموفقی است؟

حالا یک سوال از شما داریم: آیا شما مدیر موفقی هستید؟

مدیران موفق معمولا کسانی هستند که می‌دانند چه تصمیماتی را در چه زمانی و با چه هدفی می‌گیرند. گاهی تصمیمات‌شان به بار می‌نشیند و نتیجه‌ی خوبی دارد و گاهی هم این تصمیمات با مشکل مواجه می‌شوند. بله، مدیران موفق قرار نیست همیشه کار درست را انجام بدهند و تصمیمات درست و صددرصد سودآور بگیرند. گاهی باید شکست را تجربه کنید تا ایده‌هایی قدرتمند‌تر از آن کسب کنید.

دوست داریم به شما ست مدیریتی را پیشنهاد کنیم، ست مدیریتی تبلیغاتی؛ شاید فکر کنید که این ست مدیریتی چه ربطی به گوگل و سوندار پیچای و مدیر موفق دارد؟ صبر داشته باشید. به آنجا هم می‌رسیم.

ست مدیریتی تبلیغاتی یا قانون جذب؟

تا حالا اسم قانون جذب به گوش شما خورده؟ قانون جذب یک اندیشه‌ی نوین است که به شما می‌گوید اگر همیشه افکار مثبت داشته باشید تجربه‌هایی مثبت را در زندگی تجربه می‌کنید و اگر به چیزهای منفی فکر کنید زندگی شما هم روالی منفی به خود خواهد گرفت.

می‌دانید چیست؟ من اعتقاد دارم که این قانون حقیقت ندارد، هیچوقت یک اصل قطعی و معین وجود ندارد. اما این چه ربطی به ست مدیریتی تبلیغاتی دارد؟ 

هفته‌ی پیش در مجموعه هدایای تبلیغاتی صدرا در حال آماده کردن سفارشات یکی از مشتریان بودیم و سرمان خیلی شلوغ بود. در همین حین یک نفر با دفتر تماس گرفت و چون من تنها کسی بودم که به گوشی تلفن دسترسی داشتم جواب دادم. مدیر یکی از شرکت‌های تبلیغاتی آن طرف خط بود و قصد داشت تعدادی ست مدیریتی سفارش بدهد. ست مدیریتی شامل سررسید و روان‌نویس و جاکلیدی و کیف مدارک داشتیم و به او این ست را پیشنهاد کردم. گفت مایلم روی تمام این اقلام یک جمله چاپ کنید و آن جمله این است: «قانون جذب حقیقت ندارد، باید بجنگید»

لبخندی زدم و گفتم چرا این جمله را انتخاب کردید؟ گفت ما یک شرکت تبلیغاتی هستیم و معمولا با مدیر مجموعه‌های مختلف در ارتباط هستیم. دوست دارم به آن‌ها بگویم که قرار نیست با مثبت فکر کردن، انرژی مثبت دریافت کنید و کسب و کار شما رونق پیدا کند. باید وارد بازار کار شوید، مطالعه کنید، بجنگید و تجربه کسب کنید. گاهی شکست بخورید و از آن درس بگیرید. اگر بخواهید مطابق قانون جذب فکر کنید و جلو بروید مسلما در نیمه‌ی راه انبوهی از مشکلات روی سر شما آوار می‌شوند.

ست مدیریتی تبلیغاتی

او گفت: من دوست دارم مدیران و کسب و کارهایی که به ما مراجعه می‌کنند به جای قانون جذب، جنگیدن برای رسیدن به آرزوها و اهدافشان را تجربه کنند. بجنگند و مشکلات خودشان را حل کنند. حتی گاهی لازم است منفی فکر کنند و بدبین باشند. این یک حقیقت است.

من حرف‌های او را تحسین کردم و از این همه احساس مسئولیتی که نسبت به مشتریانش داشت واقعا شگفت‌زده شدم. چون خودم هم اعتقاد داشتم قانون جذب حقیقت ندارد اما حالا یک چیز دیگر هم یاد گرفته‌ام: باید بجنگم.

این خاطره‌ای بود که ست مدیریتی را به قانون جذب ربط می‌داد. حالا ست مدیریتی چه ربطی به مدیر گوگل دارد؟

ست مدیریتی شامل چه مواردی است؟

آیا مدیر اجرایی گوگل ست مدیریتی را برای کارکنانش در نظر گرفته است؟ یا این ست مدیریتی را به مشتریان و شرکت‌های همکارش هدیه داده است؟ نمی‌دانیم. تنها چیزی که می‌دانیم این است که او مدیر موفقی است چون تصمیمات درست زیادی گرفته است و از تصمیمات اشتباهش هم تجربه‌های زیادی کسب کرده‌ است.

ست مدیریتی معمولا شامل موارد زیر است:

 • سررسید
 • خودکار
 • خودنویس
 • جاکلیدی
 • جاکارتی
 • ساعت مچی
 • کیف مدارک

ست مدیریتی جزء هدایای تبلیغاتی نفیس به شمار می‌رود و اگر می‌خواهید به مشتریان خود یک هدیه‌ی نفیس بدهید این هدایای تبلیغاتی را حتما امتحان کنید. سررسید معمولا در تمام این هدایا وجود دارد و سایر المان‌ها مثل خودکار و خودنویس و… معمولا متغیر می‌باشند. باز هم به انتخاب شما بستگی دارد. می‌توانید در مجموعه هدایای تبلیغاتی صدرا این ست مدیریتی را مطابق میل خود بچینید و هر کدام از این موارد گفته شده را داخل ست مدیریتی تبلیغاتی قرار دهید.

امکان درج لوگو به صورت حکاکی شده و یا چاپی وجود دارد. بسیاری از حکاکی برای این کار استفاده می‌کنند اما اگر رنگ و طرح‌های خاص خودتان را مدنظر دارید می‌توانید آن‌ها را هم روی ست مدیریتی پیاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای ست مدیریتی حجم تبلیغاتی کار را پایین‌تر بیاورید و بیشتر روی المان‌ها تاثیرگذاری و تاثیرپذیری آن کار کنید. اگر در این کار زیاده روی کنید و تمام ست را پر از لوگو و اسم و مشخصات شرکت کنید تاثیر هدیه به مراتب پایین‌تر می‌آید. شاید بهتر باشد مثل همان شرکت تبلیغاتی، خلاقیت خاص خودتان را روی این هدایای تبلیغاتی پیاده کنید.

ست مدیریتی تبلیغاتی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

همه‌ی کسب و کارها. جواب سوال این است. چه کسی ممکن است از سررسید و خودکار و ساعت مچی بدش بیاید؟ مسلما هیچکس. اما برای برخی کسب و کارها این هدایا مثل بمب می‌ترکند.

اگر شرکتی هستید که با سایر شرکت‌ها در ارتباط هستید و با آن‌ها همکاری دارید یا مشتریان شما از شرکت‌های مختلف هستند ست مدیریتی تبلیغاتی کسب و کار شما را متحول می‌کند. وقتی شما به یک مدیر یا کارمند مجموعه‌ای ست مدیریتی هدیه می‌دهید مسلما در همان لحظه تاثیر فوق‌العاده‌ای روی او می‌گذارید و او را جذب می‌کند. البته نه از نوع قانون جذب.

شرکت‌های تبلیغاتی، شرکت‌های فنی و مهندسی، شرکت‌های طراحی و گرافیک و مجموعه‌های تولیدی، شرکت‌های توزیع‌کننده اقلام و اجناس به فروشگاه‌ها و هزاران کسب و کار دیگر می‌توانند از این هدایای تبلیغاتی استفاده‌های سودآوری داشته باشند. تبلیغات روی تاثیرگذاری بر روی مخاطب پایه‌گذاری شده است. اگر بتوانید روی مخاطب خود تاثیر بگذارید در حقیقت با او تعامل اثرگذار داشته‌اید. این امر هم در بازاریابی و هم تبلیغات مدرن یک اصل است.

می‌خواهید روی مدیران تاثیر بگذارید؟ به جز ست مدیریتی چه چیزی به ذهنتان می‌رسد؟ مثلا آیا می‌توانید به آن‌ها تیشرت تبلیغاتی هدیه بدهید؟ یا گلدان تبلیغاتی؟ مسلما باید مخاطب خود را بشناسید و مطابق آن انتخاب کنید. هر چند در این مورد خاص، ست چرم هم معجزه می‌کند که با ست مدیریتی همپوشانی دارد. به طور مثال کیف مدارک هم در ست مدیریتی و هم در ست چرم وجود دارد، جاکلیدی و روان‌نویس هم همینطور.

این مقاله را هم بخوانید: بهترین هدایای تبلیغاتی برای کسب و کار شما چیست؟

قیمت ست مدیریتی چی؟

ست مدیریتی جزء هدایای نفیس است. اما قیمت آن زیاد نیست. اگر اقلام داخل آن را به صورت تکی خریداری کنید مسلما قیمتی بیشتر نیز برای آن پرداخت خواهید کرد. در ضمن شما این ست مدیریتی را در یک کیف یا بسته بندی شکیل و بسیار زیبا و نفیس تحویل خواهید گرفت که خود این بسته‌بندی زیبا اثرگذاری ست مدیریتی را چندین برابر می‌‌کند.

هدایای تبلیغاتی نفیسدر ضمن قیمت‌های مجموعه هدایای تبلیغاتی صدرا کاملا رقابتی است و می‌توانید با یک مقایسه‌ی ساده به این موضوع پی ببرید. برند صدرا حامی کسب و کارهایی است که می‌خواهند رشد کنند و کسب و کار خودشان را گسترش دهند.

جمع بندی

چرا نشسته‌اید. همین الان گوشی را بردارید و  مانند یک مدیر موفق برای آینده‌ی خود تصمیم بگیرید. تصمیمی که زندگی شما را دگرگون خواهد کرد و به کسب و کار شما جان تازه‌ای خواهد بخشید. ست مدیریتی تبلیغاتی پیشنهادی است که نمی‌توانید رد کنید چون هیچ سندی وجود ندارد که اثبات کند این هدایای تبلیغاتی مدیریتی تاثیرگذار نیستند. برعکس بسیاری از کسب و کارها از این ست مدیریتی استفاده کرده‌اند و تاثیرات مثبت آن را به وضوح مشاهده نموده‌اند.

راستی یک چیز یادم رفت، مدیر عامل اجرایی گوگل در یکی از مصاحبه‌هایش گفته است که به نظرش قانون جذب اشتباه است. هیچ چیزی را نمی‌توان صرفا با فکر کردن به آن کسب کرد. باید وارد میدان عمل شد. بجنگید، تلاش کنید و تصمیم بگیرید و به دست بیاورید. چرا نشسته‌اید پس؟

2 Comments
 1. فرهاد امیری says

  سلام وقت بخیر
  به نظر من اصلا مدیران ست هدیه روی میز خودشون نمی گذارند. شاید ست برای خودشون بخرند که روی میزشون مرتبط و شیک باشه اما حاضر نیستند ستی بگذارند روی میز کاریشان که تبلیغات یک بیزینس دیگر باشد.
  میشه بفرمایید چطوری میگید این بهترین هدیه برای مدیران است در حالی که مدیران از این نوع هدیه استقبال نمی کنند؟

  1. حیدری بیان says

   سلام و عرض ادب
   لزوما هر هدیه ای که داده میشه نباید دارای تبلیغات درج شده باشد! این نکته رو ما به خیلی از دوستانی که در انتخاب هدیه برای مدیران ارشد سردرگم هستند توصیه میکنیم. مطمئنا مدیر ارشد یا رده بالایی که یک چنین هدیه نفیسی از شما دریافت کند برای همیشه نام شما در ذهن او حک خواهد شد چون شما همراه با این هدیه یک حس خاص بودن و لوکس بودن را به او القاء کرده اید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.