ساعت فانتزی یک هدیه‌ی فراموش نشدنی

0

من عاشق وسایل فانتزی‌ام. اگر میزکار و یا کمد شخصی‌ام را باز کنید وسایل عجیب غریب و به قول معروف فانتزی زیادی می‌بینید. بسیاری از این وسایل را در سفرهایم به جاهای مختلف خریده‌ام و تعدادی نیز از دوستانم هدیه گرفته‌ام. چون آن‌ها سلیقه‌ی من را می‌دانند و همیشه هدایایی که به من می‌دهند از این نوع است.

امروز تصمیم دارم در مورد ساعت فانتزی بنویسم. من یک ساعت فانتزی بسیار زیبا دقیقا بالای تختم دارم. رنگش قرمز است و شکل کلی آن از ترکیب چند مربع با تعدادی حروف انگلیسی در بالا و پایین می‌باشد.

بگذارید یک چیز را همین ابتدای کار بگویم: هر کس وارد اتاق من می‌شود اولین چیزی که می‌گوید این است: «وای ساعتت چه قشنگه، از کجا خریدیش؟»

می‌بینید؟ تقریبا همه‌ی ما به نحوی وسایل فانتزی را دوست داریم و سعی می‌کنیم چه در چیدمان خانه و چه وسایل شخصی خودمان از این وسایل فانتزی داشته باشیم. حالا می‌خواهم داستان ساعت دیواری فانتزی قشنگم را برایتان تعریف کنم.

داستان ساعت فانتزی

با این تیتر یاد داستان اسباب‌بازی‌ها افتادم. کارتون قشنگی بود. این داستان نیز اگر به شیرینی آن نباشد چیزی کمتر ندارد.

سال پیش در نمایشگاه صنایع خلاق در ارومیه شرکت کرده بودم و چون بسیاری از غرفه‌ها حالت کارگاهی نیز به خود گرفته بودند زمان زیادی را در آن سپری می‌کردم از طرفی چون سرگرمی دیگری نداشتم بیشتر وقتم را بین جوان‌های حاضر در نمایشگاه بودم.

یکی از نمایشگاه‌هایی که خیلی جذبم کرد نمایشگاه اینترنت اشیاء بود. با دوستانی که در این حوزه فعالیت می‌کردند صحبت می‌کردم و برنامه‌ها و نرم‌افزارها و سخت‌افزارهایی که برای ارائه آورده بودند را تست می‌کردیم و وقت به همین شکل می‌گذشت.

روز آخر نمایشگاه بود و بیشتر غرفه‌ها در حال جمع‌آوری وسایل خود بودند. من نیز رفتم تا از دوستان جدیدم در حوزه‌ی اینترنت اشیاء خداحافظی کنم. مسئول غرفه که حالا با هم دوست شده بودیم آخر کار همان ساعت زیبای فانتزی را به من داد و گفت خیلی مراقبش باش.

حالا چه؟ عماد حالا صمیمی‌ترین دوست من است. حالا به شیرینی داستان اسباب‌بازی‌ها نبود اما در نهایت به یک دوستی ماندگار بدل شد. یک ساعت فانتزی تبلیغاتی حالا شده است نشانه‌ی دوستی من و عماد. چرا که اولین هدیه‌ای است که او به من داده بود.

ساعت فانتزی

ساعت فانتزی، یک هدیه‌ی فراموش نشدنی

وسایل فانتزی معمولا در ذهن ما می‌مانند آن‌ها را دوست داریم و نشانه‌ی خوبی برای صمیمیت و دوستی هستند. نکته‌ای که می‌خواهم در اینجا بگویم در مورد ساعت فانتزی است.

چرا مجموعه هدایای تبلیغاتی صدرا به کسب و کارها پیشنهاد می‌دهد که از ساعت فانتزی برای تبلیغات خود استفاده کنند؟

در یکی از دورهمی‌های مربوط به حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ بخشی از سخنرانی مربوط به برندینگ می‌شد. سخنران می‌گفت:

در حال حاضر مردم بیشتر به دنبال جنبه‌ی شخصی یک کسب و کار هستند و دوست دارند با آن کسب و کار رابطه‌ای دوستانه داشته باشند. کسب‌ و کارهایی که با این شیوه دل مردم را به دست آورده‌اند تا سال‌ها جزء پرفروش‌ترین‌ها بوده‌اند و توانسته‌اند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنند. خشک و رسمی بودن هیچ نفعی برای شما نخواهد داشت. اگر مشتری می‌خواهید باید بتوانید به آن ها لبخند بزنید و حتی گاهی با آن‌ها شوخی کنید.

حین نوشتن در مورد ساعت فانتزی دقیقا یاد این گفته‌ها افتادم. کسب وکارهای ایرانی در این زمینه بسیار ضعف دارند. شاید خرید ساعت فانتزی یک قدم خوب در این زمینه باشد. اما چرا ساعت فانتزی تبلیغاتی؟

فانتزی از بچگی با ماست. شاید یکی از رویاهای همیشگی ما داشتن کفش‌های عجیب غریب و ساعت برنارد و مواردی مثل این باشد. حتی متخصصین حوزه روانکاوی نیز به بُعدی از روان انسان می‌پردازند که فانتزی تولید می‌کند. پس این ساعت‌های فانتزی علاوه بر اینکه جذابیت بصری ویژه‌ای دارند به نوعی پیامی مبنی بر صمیمیت و حال خوب و روزگار خوش گذشته را در پی دارند و از این جهت در امر تبلیغات بسیار تاثیرگذارند.

چه کسانی ساعت فانتزی را می‌خرند؟

تجربه‌ی ما در زمینه‌ی عرضه‌ی محصولات تبلیغاتی برای کسب و کارها نشان می‌دهد که بیشتر کسب و کارهای مرتبط با جوانان و نوجوانان بیشتر از این ساعت‌های فانتزی سفارش می‌دهند.

اخیرا یکی از استارت‌آپ‌ها در حوزه‌ی فروش بازی‌های کنسول و کامپیوتر، مشتری این ساعت‌های تبلیغاتی دیواری بود. وقتی از آن‌ها درباره‌ی دلیل خرید ساعت فانتزی به عنوان مهره‌ی تبلیغاتی پرسیدم جواب خیلی جالبی داد.

گفت: ما در حوزه‌ی فروش بازی‌های کنسول و بازی‌های کامپیوتری فعالیت می‌کنیم. بیشتر مشتریان ما گیمرها هستند و دوست داریم یک خاطره‌ی جالب از ما داشته باشند و برای دفعات بعدی نیز از ما خرید داشته باشند. این دلیل ما برای خرید هدایای تبلیغاتی است. اما خرید ساعت فانتزی تبلیغاتی دلیل دیگری دارد: ما می‌خواهیم کاربران به محض نگاه کردن به ساعت یاد بازی بیفتند و بازی کنند تا زودتر تمام کنند و مجددا از ما خرید کنند.

الحق و الانصاف که جواب قانع‌کننده‌ای است و تکنیک خوبی برای فروش است. اما به نظر شخصی من این هدیه‌ی تبلیغاتی زیبا نباید صرفا مختص به این حوزه باشد. بیشتر خانم‌ها و افراد میانسال هم تعلق خاطر زیادی به هدایای تبلیغاتی فانتزی دارند و نباید از آن‌ها غافل شد.

انواع ساعت فانتزی

انواع ساعت فانتزی

ساعت‌های فانتزی انواع زیادی دارند که در اینجا به چند مورد آن خواهیم پرداخت.

ساعت فانتزی بچگانه:

این ساعت‌ها بیشتر در رنگ‌ها و طرح‌های متناسب با روحیات بچه‌ها می‌باشد و در اتاق بچه‌ها نصب می شود.

ساعت فانتری مدرن:

این ساعت‌ها طرح و شکلی مدرن دارند. ساعت‌های فانتری مدرن بیشتر شکل‌های هندسی دارند و با نوشته‌ها و حروف برجسته ترکیب می‌شوند. ساعتی که از دوستانم در نمایشگاه هدیه گرفته بودم نیز از همین نوع بود.

ساعت فانتزی کلاسیک:

طرح‌های قدیمی و باجذبه‌ِ کلاسیک نیز خیلی وقت‌ها در ساعت‌های فانتزی به کار برده می‌شوند. طرح‌های ایرانی قدیمی هم در این ساعت‌ها استفاده می‌شود و از این نظر بسیار جالب توجه هستند.

ساعت فانتزی طرح سفارشی:

این طرح‌ها در هیچکدام از دسته‌بندی‌های فوق جا نمی‌گیرند و مشتریان با توجه به سلیقه و ذائقه‌ی خود آن‌ها را سفارش می‌دهند.

البته این دسته‌بندی‌ها صرفا با توجه به طرح آن‌ها می‌باشد. می‌توان آن‌ها را از نظر دیواری یا رومیزی بودن نیز دسته بندی کرد. ساعت‌های فانتزی رومیزی نیز طرفدارن مخصوص به خود را دارند.

روی این ساعت‌ها معمولا به سفارش مشتری مواردی چاپ می‌شود و حتی داخل آن‌ نیز می‌توانید طرح‌های موردنظر خود را درج کنید. مجموعه هدایای صدرا بهترین کیفیت چاپ را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد و از این نظر می‌توانید خیال خود را راحت کنید.

جمع بندی

اگر دوست دارید مشتریان شما با لبخند و شور و شوق از محل کار، فروشگاه و حتی کسب و کار اینترنتی شما استفاده کنند و لذت ببرند نباید این فرصت استثنایی را از دست بدهید. آن‌ها را با یک ساعت فانتزی تبلیغاتی شاد کنید.

تاثیرات هدایای فانتزی بر مخاطب را که می‌دانید. پس دست به کار شوید و برای رونق کسب و کار خود از این ایده‌های جالب بهره ببرید. اجازه بدهید هر بار که مشتریان شما در ذهن خودشان فانتزی می‌بافند و به ساعت شما نگاه می‌کنند خاطره‌ای خوش از شما داشته باشند. مگر یک کسب و کار به چه چیزی غیر از این نیاز دارد؟ نامی نیک، خاطره‌ای نیک  و یک ساعت فانتزی زیبا.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.