خودنویس‌ پارکر، ابزاری برای نوشتن احساسات

0

می‌خواهیم از یک نوشت‌افزار شگفت‌انگیز بگوییم از ابزاری که با آثارشان می‌تواند سرنوشت یک فرد و یا حتی یک مملکت را دگرگون کند. از یک قلمی که حتی رئیس‌جمهور یک کشور، در برابر آن تاب نیاورده و مجبور به دزدیدن آن در جلو دوربین‌های متعدد می‌کند اما نه به دلیل اینکه توانایی خریدن آن را نداشته، فقط و فقط به دلیل علاقه‌ای که به این نوشت‌افزار شگفت‌انگیز داشته است. در این مقاله می‌خواهم از خودنویس‌های پارکر بنویسم پس با ما همراه باشید.

تاریخچه پیدایش خودنویس‌ها

همان‌طور که در مقاله خودنویس‌ها اشاره شد در مورد تاریخ اولین استفاده از خودنویس‌ها نظر‌های دقیقی وجود ندارد. اولین ابزاری که شبیه به خودنویس‌های امروزی هستند‌‌‌. در قرن دهم میلادی مورد استفاده قرار گرفت. جایی که یکی ‌‌‌‌از خلیفه‌های فاطمی خواستار قلمی بود که دست‌ها و لباس‌هایش را لکه‌دار نکند قلمی که جوهرش را در مخزن خود نگه دارد و جوهر نتواند به بیرون نشت پیدا کند.

جرج پارکر بنیان‌گذار شرکت پارکر، قبلاً مدیر فروش شرکت john Holland بوده است. شرکت خودنویس او در سال ۱۸۸۹ اولین خودنویس خود را تولید کرد. شرکت پارکر در سال ۱۸۹۴ حق ثبت اختراع خود را lucky curve دریافت کرد اما ادعا شد که این خودنویس در هنگام نوشتن، جوهر کمی به نوک خودنویس می‌رسد. اولین خودنویس موفق پارکر در سال ۱۸۹۹ منتشر شد.

از دهه ۱۹۲۰ تا ۱۹۶۰ شرکت پارکر خودنویس‌ها را در یک الی دو شماره در بازارهای جهانی به فروش می‌رساند. در سال ۱۹۳۱ پارکر کوینک (جوهر خشک‌کن سریع) را ایجاد کرد که مشکل انسداد خودنویس‌های پارکر را برطرف کرد. در سال ۱۹۴۱ خودنویس‌های پارکر به یکی از محبوب‌ترین شرکت‌ها در زمینه فروش خودنویس تبدیل شد و آمار فروش محصول خود را به شکل فزاینده‌ای توسعه داد. تأسیسات و کارخانه‌های ساخت این شرکت در کشورهای مانند کانادا، انگلستان، دانمارک، فرانسه، مکزیک، ایالات‌ متحده، پاکستان، هند، برزیل و آلمان تأسیس شد.

امروزه تولیدات محصول این شرکت، در بیشتر کشورها در انواع طرح‌ها، رنگ و سایزهای مختلف تولید و به فروش می‌رسد و یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین برند در زمینه تولید نوشت‌افزار می‌باشد.

کاربرد خودنویس‌های پارکر

کاربرد خودنویس‌های پارکر

حتی در عصر دیجیتال یک خودنویس زیبا و شیک، یک وسیله پرکاربرد است. خودنویس‌های پارکر ترکیبی از طراحی‌های سبک و ارگونومی است. شرکت پارکر هموار دارای نوآوری در صنعت تولید خودنویس می‌باشد به همین دلیل در زمره پرفروش‌ترین خودنویس‌ها در دنیا می‌باشد.

خودنویس‌ها ابزاری هستند برای بیان احساسات، چون حس افراد را بالطافت خاصی به کاغذ منتقل می‌کند و در آثار هنری مانند خوش‌نویسی، طراحی و شعر، احساسات فرد را باظرافت و زیبایی خاصی به کاغذ منتقل می‌کند به همین دلیل بیشتر چهره‌های هنری، سیاسی، نویسندگان، شاعران و نقاشان از خودنویس استفاده می‌کنند.

همچنین خودنویس‌های پارکر یک وسیله تجملی بر روی جیب پیراهن و شلوار می‌باشد. این ابزار به انسان‌ها بخصوص چهره‌های سیاسی و کارکنان شرکت‌ها اعتبار و شخصیت خاصی می‌بخشد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه فرمایید: جادوی نوشتن با خودکار پارکر

معروف‌ترین مدل‌های خودنویس پارکر

شرکت پارکر خودنویس‌ها را با انواع طرح‌ها، رنگ‌ها و سایزهای مختلف تولید می‌کند در این مقاله به معروف‌ترین مدل‌های خودنویس این شرکت می‌پردازیم.

مدل IM premium: بدنه این خودنویس از جنس آلومینیوم است. این خودنویس خیره‌کننده وزنی سبک و نوک آن از جنس فولاد می‌باشد و جوهر آن از کارتریج و بطری جوهر تغذیه می‌کند.

مدل urban: خودنویس‌های این مدل مناسب برای سبک‌های مختلف نوشتن می‌باشد و هنگام نوشتن، اعتماد به نفس فوق‌العاده به نویسنده می‌دهد جوهر آن روان و نوک آن در شماره‌های مختلف تولید می‌شود.

 

معروف‌ترین مدل‌های خودنویس پارکر

مدل ingenuity: این مدل یکی از منحصربه‌فردترین خودنویس از سری محصولات پارکر می‌باشد و عصر جدیدی در زمینه خودنویس به وجود آورده است به‌طوری‌که صنعت نوشتن را تحت تأثیر قرار داده است.

خودنویس پارکر مدل soneet: این خودنویس پارکر یکی از زیباترین قلم‌های این شرکت می‌باشد بدنه آن با ارم پارکر بارنگ طلایی روی آن حک شده و نوک آن از جنس فولاد می‌باشد. این مدل یکی از زیباترین و باکیفیت‌ترین خودنویس شرکت پارکر می‌باشد.

نوک خودنویس‌های پارکر در انواع سایزها برای کاربردهای مختلف تهیه و عرضه می‌شود. سایزهای نوک خودنویس‌ها شامل: F، M، B، A، LH، OM، OBB و MM است.

پاک کردن جوهر خودنویس به روش آسان

حتماً برای شما پیش‌آمده که جوهر خودنویس‌تان روی لباس یا وسایل دیگر خانه، پس داده باشد. در خیلی از موارد اثر جوهر به‌طور کامل از بین نمی‌رود. این مشکل برای دانش آموزان که از لباس‌ها و روپوش‌های رنگ روشن استفاده می‌کنند بیشتر به چشم می‌آید.

اگر جوهر خودنویس کیف یا کاپشن چرم‌‌‌‌تان را کثیف کرده با تافت یا الکل می‌توانید آن را از بین ببرید، فقط باید سریع اقدام کنید، قبل از آن‌که لکه خشک شود. پس هر زمان که متوجه لکه شدید اقدام به پاک کردن کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

برای آقایان پس دادن جوهر خودنویس در جیب لباس و کت‌وشلوار بسیار اتفاق می‌افتد. برای از بین بردن این لکه‌ها می‌توانید از شیر یا دوغ استفاده کنید. به این صورت قسمت جوهری لباس را در ظرف حاوی شیر یا دوغ قرار دهید و بگذارید پنج دقیقه‌های بماند و بعد آن را با آب، آبکشی کنید. اگر هنوز اثری از جوهر باقی‌مانده باشد یک‌بار دیگر این کار را تکرار کنید.

اگر فرش‌تان به‌وسیله جوهر کثیف شده است می‌توانید روی آن کمی ماست بریزید و سپس ماست را با قاشق جمع کنید، این کار را چند بار تکرار کنید تا ماست جوهر را کاملاً جذب کند. البته این دستور برای لکه تازه است.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه فرمایید: خودکار یک هدیه تبلیغاتی ارزشمند و کاربردی

کاربرد تبلیغاتی خودنویس‌های پارکر

کاربرد تبلیغاتی خودنویس‌های پارکر

خودنویس‌های پارکر یکی از زیباترین و شیک‌ترین محصولات برای ترویج کسب وکار می‌باشد. این محصولات در ارتقاء نام تجاری در صنعت تبلیغات و بازاریابی بسیار مؤثر است. شرکت صدرا مجموعه‌ای فوق‌العاده از خودنویس‌های پارکر، در اختیار دارد که بسیار شیک و باکیفیت هستند. تمام محصولات پارکر برای نام تجاری و با آرم شرکت‌ها و سازمان‌ها مناسب است. شما می‌توانید با بسته‌بندی کردن آن‌ها و گذاشتن در جعبه هدیه و اهدا کردن به مشتریان، نام تجاری شرکت خود را به گوش همه برسانید.

متن چاپ‌شده روی خودنویس‌ها نقش بسیار مهمی در جلب نظر و تو جه مشتریان دارد. خودنویس‌های پارکر ایده مناسب برای ترویج نام تجاری شما در رویدادها، جلسات اجرایی، نمایشگاه‌های تجاری و غیره می‌باشد.

نتیجه

شرکت پارکر یکی از مشهورترین شرکت‌ تولیدکننده در زمینه تولید نوشت‌افزار می‌باشد. این شرکت شیک‌ترین و زیباترین خودنویس‌ها را در انواع طرح‌ها، رنگ و جنس‌های مختلف تولید می‌کند. شرکت صدرا گیفیت مجموعه‌ای فوق‌العاده از خودنویس‌های پارکر را در اختیار دارد که بسیار شیک و باکیفیت هستند. شما اگر صاحب یک برند و یا شرکت تجاری هستید و نیاز به پیشرفت و توسعه در کسب و‌‌‌ کارتان دارید می‌توانید با خرید این خودنویس‌ها و حک کردن نام تجاری خود، آن  را به مشتریان و کارکنان هدیه دهید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.